27.10.15 Warsztaty teatralno-plastyczne w gr III

Dzieci z grupy III realizowały w miesiącu październiku cykl zajęć teatralno - plastycznych, który zakończył się wspaniałym przedstawieniem dla młodszych kolegów i pracowników przedszkola. A zaczęło się od wysłuchania opowiadania Marii Kownackiej "Idzie zima - chudy nie przetrzyma!". Potem wykonaliśmy samodzielnie kukiełki głównych bohaterów oraz scenagorafię czyli las. Malowanie farbami, wycinanie, naklejanie okazało się bardzo łatwe, ale za to ogromnie przyjemne. Nasze zaangażownie rosło wraz z apetytem :) Pierwsze zabawy w teatr przyciągały nieśmiało nielicznych z grupy, ale już po kilku próbach spektaklu wszyscy byli chętni grać jakąś rolę. Tym sposobem w przedstawieniu kukiełkowym "Idzie zima - chudy nie przetrzyma" udział wzięła cała grupa "Starszaków". Dzieci wcieliły się w rolę sowy, lisa, myszki, wiewiórki, Skrzatka Gagatka i narratora (było ich aż trzech) oraz szumiącego lasu. Występy przed publicznością przyniosły dzieciom wiele radości i chodź kosztowało nas to dużo pracy - było warto !!!

IO

27.10.15 Warsztaty teatralno-plastyczne w gr III27.10.15 Warsztaty teatralno-plastyczne w gr III27.10.15 Warsztaty teatralno-plastyczne w gr III