07.04.2016 Przedszkolny MasterChef Junior

Dzień Zdrowia w naszym przedszkolu to było fantastyczne wydarzenie – przedszkolny MasterChef Junior!!! Trzy grupy dzieci miały za zadanie przygotować wyłącznie zdrowe potrawy z wyłącznie naturalnych produktów. Wstępem do zabawy było spotkanie z lekarzem, zorganizowane dzień wcześniej, który przeprowadził pogadankę o zdrowym odżywianiu. A także tuż przed samą zabawą zaprezentowanie przez panią Anię, ciekawej prezentacji multimedialnej z zagadkami o piramidzie zdrowego odżywiania i skutkach jedzenia niezdrowych produktów.

Drużyny miały za zadanie przygotować: wiosenne kanapki - „Maluszki”, kefir owocowy – „Średniaki” i sałatkę owocową – „Starszaki”. Zabrały się gorliwie do pracy i w wielkim skupieniu wykonywały zadanie. Zabawa była ogromna, a nietypowe spotkanie w jednej sali, przygotowanej specjalnie na tę okazję pod tak znanym i popularnym tytułem „MasterChef Junior”  dodało uroku i dodatkowo zdopingowało dzieci. Efekt piorunujący :) Nie tylko gotowanie udało się, ale i konsumpcja! Dzieci zjadały wszystko co same przyrządziły. A to był główny cel naszej zabawy.