08.04.2016 Wycieczka do gospodarstwa rolnego

Piątkowy dzień 8 kwietnia obfitował w wyjątkowe atrakcje – udaliśmy się na wycieczkę do gospodarstwa rolnego w Szczenurzy na zaproszenie dziadka Zosi. Zostaliśmy bardzo mile przyjęci, gospodarze oprowadzili nas po całym swoim gospodarstwie. Pokazali hodowane zwierzęta: owce, krowy, konie, świnie, gęsi, kury, konie, które ku naszej radości mogliśmy nawet pogłaskać :) Nie uszły naszej uwadze koty i psy, które towarzyszyły nam podczas wycieczki. Obejrzeliśmy maszyny rolnicze, obserwowaliśmy pracę traktora, który ładował baloty siana na przyczepę. Wróciliśmy pełni wrażeń, z głową pełną nowych pojęć. Nie obce nam słowa: owczarnia, stodoła, kurnik, chlewik, talerzówka, grabiarka, kombajn.

Na ręce gospodyni złożyliśmy podziękowania za tak miłe przyjecie. Był to rysunek, który Zosia wykonała w przedszkolu dla dziadka oraz pisemne podziękowania od przedszkolaków. Zosia była wspaniałym przewodnikiem po gospodarstwie, widać, że czuła się tam „jak ryba w wodzie”, zwierzęta ją znały i śmiało podchodziły do małej gospodyni. Troszkę jej zazdrościmy… ma swoją owieczkę i konika, którym nadała imiona. Za to wspaniale jest słuchać opowieści koleżanki, kiedy zafascynowana opowiada o życiu w gospodarstwie. A jest co robić, oj jest!

Składamy gorące podziękowania za tak wyjątkowe przyjęcie. Z zaproszenia na kolejną wycieczkę oczywiście skorzystamy :) Więc… Do zobaczenia!

facebook rss

BezpieczneWakacje