Edukacja zdalna - poniedziałek 29.03.2021

Witajcie kochani!

Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc, dlatego też w tym tygodniu  będziemy poszerzać nasze wiadomości związane z tytm świętem. Pierwszy test o Wielkanocy macie już za sobą,  przeszliście go podczas piątkowego  konkursu edukacyjnego, w którym wypadliście świetnie i otrzymaliście upominki od zajączka.

A więc zaczynamy!

Temat zajęć: Zwyczaje Wielkanocne

Drogie dzieci!

1. Obejrzyjcie filmik o zwyczajach i tradycjach Wielkanocnych, postarajcie się zapamiętać jak najwięcej informacji i odpowiedzieć na pytanie: którą tradycję lubisz najbardziej i dlaczego?

2. Spróbujcie rozwiązać zagadki.

3. Wykonajcie kartkę Wielkanocną. ( kartę do wykonania kartki świątecznej otrzymaliście w piątek) Przygotujcie: klej, papier kolorowy lub bibułę. Postępujcie zgodnie z poleceniem:

-złóż kartkę na pół

-wyklej kawałkami bibuły lub papieru kolorowego trzecią stronę kartki

-następnie wypchnij szablon jajka i sklej kartki

Kartka Gotowa!

Po wykonaniu kartki zaostał wam zielony szablon jajka, możecie zrobić z niego puzzle.                            A może macie jakieś inne pomysły na wykorzystanie szablonu?

Powodzenia!

facebook rss