Planowane działania edukacyjne na miesiąc kwiecień.

PLANOWANE  DZIAŁANIA  NA KWIECIEŃ

01.04.2023r. Prima aprilis. Międzynarodowy Dzień Ptaków.

05.04.20223r. – Niespodzianki od Zajączka. Wielkanocny międzygrupowy konkurs edukacyjny.

14.04.2023r.  Poznajemy  pracę pracowników służby zdrowia. Prezentacja  filmowa na temat pracy lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych.  Utrwalenie telefonów do służb medycznych, ratowniczych.

Pierwsza pomoc – zajęcia instruktażowe.

17.04.2023r. – Warsztaty  pasieczne ,, Kaszubska Barć”.  Na warsztatach dzieci zobaczą ul pokazowy z ramką pszczelą razem z pszczołami i królową matką. Żywe pszczoły w klateczkach, które dzieci mogą brać do ręki . Poznają strój pszczelarza, który będą mogły przymierzać i pozować do zdjęć w kapeluszach pasiecznych. Pod koniec warsztatów  degustacja miodu.  Koszt warsztatu od  dziecka to 15 zł. Rodzice wpłacają pieniądze u wychowawców grup do 14.04.2023r.

Międzynarodowy Dzień Sportu. ,, Rozładuj swoje emocje – ćwiczenia sportowe z P. Łukaszem Mielewczykiem.

18.04.2023r. – Rodzinny Konkurs Fotograficzny ,, Emocje w obiektywie”.

19.04.2023r. – Zajęcie otwarte dla rodziców dzieci z gr. I – godz. 9.30

21.04.2023r. – Dzień Ziemi. W tym dniu organizujemy gry i zabawy terenowe utrwalające wiedzę z zakresu ochrony przyrody i dbania o n

24.04.2023r. – Światowy Dzień Książki. Zajęcia edukacyjne w grupach. Prezentacja nt. ,, Jak powstaje  Książka”. Ouiz wiedzy nt. ,, Znane i lubiane wiersze, bajki , opowiadania”.  Spotkanie z P. Magdaleną Kubiak-  biblotekarką i miłośniczką książek.

28.04.202r. Cykl zajęć z zakresu wychowania patriotycznego pn. ,, Kto Ty jesteś? Między grupowy konkurs edukacyjny ,, Piękna nasza Polska cała”.