,, KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY".

,, Kubusiowi Przyjaciele Natury!

Właśnie zakończyliśmy realizację ogólnopolskiego programu edukacyjnego o tematyce ekologicznej pn. ,, Kubusiowi Przyjaciele Natury „ – edycja 2022/2023

Celem  realizowanego programu było zachęcanie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, ale także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu.

Dzięki  realizacji treści  z zakresu edukacji proekologicznej  „Kubusiowi Przyjaciele Natury” nasz przedszkolaki  utrwaliły  zasady dbania o środowisko naturalne, zasady  aktywnego wypoczynku i odżywiania. Nauczyły się segregować odpady, wybierać odpowiednie formy ruchu oraz rozpoznawać korzyści jakie płyną ze spożywania warzyw i owoców. Poznały  podstawowe zasady ekonomii i oszczędzania oraz ich wpływ na środowisko.

Wszystkie materiały edukacyjne „Kubusiowych Przyjaciół Natury”  z których korzystali nauczyciele i dzieci zostały skonstruowane tak by rozwijać u dzieci kreatywność i samodzielne myślenie oraz przyswajać wiedzę poprzez zabawę.

W przyszłym roku także będzie uczestniczyć w tym ogólnopolskim programie edukacyjno-ekologicznym.