Tłusty czwartek w naszym przedszkolu.

Tłusty czwartek w naszym przedszkolu. Tłusty czwartek w przedszkolu był słodziutki, mięciutki i pyszny jak pączek.

Karnawał to czas uczt i zabaw. Tłusty czwartek  to w kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Inaczej na ten dzień mówimy ,, zapusty".

Najważniejszym akcentem tłustego czwartku są pączki. Od samego rana zapach pączków unosił się w powietrzu.

Podczas  dzisiejszych zajęć , dzieci dowiedziały się o zwyczajach , jakimi od lat żegnamy kończący się karnawał. Pyszne, pączki, faworki i rogaliki , huczne zabawy i bale przebierańców kończą czas karnawału.

Tłusty czwartek w naszym przedszkolu.    Tłusty czwartek w naszym przedszkolu.

Na dzisiejszych zajęciach kulinarnych uczyliśmy się piec  rogaliki. Zapoznaliśmy się z przepisem, zgromadziliśmy wszystkie potrzebne składniki i przygotowaliśmy miejsce do pracy.  Zgodnie z instrukcjami naszych pań wyrabialiśmy ciasto, wałkowaliśmy i formowaliśmy rogalki, które trafiały bezpośrednio na blachy i do piekarnika.

Tłusty czwartek w naszym przedszkolu.

Po upieczeniu był czas na spożycie przy wspólnym stole pysznych pączków i samodzielnie przygotowanych rogalików.

Tłusty czwartek w naszym przedszkolu.     Tłusty czwartek w naszym przedszkolu.

Dzisiejszy dzień był okazją do świetnej zabawy , ale także do przypomnienia i kultywowania naszych tradycji i zwyczajów. Taki zwyczaj bardzo się nam podoba i jesteśmy jego gorącymi zwolennikami.