Zajęcia edukacyjne pt. ,, Co to jest autyzm".

Zajęcia edukacyjne pt. ,, Co to jest autyzm

Dnia 2 kwietnia 2024r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu,Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia wszystkie przedszkolaki przyszły ubrane w kolorze niebieskim na znak solidaryzowania się z osobami z odmienną ścieżką rozwoju.

Zajęcia edukacyjne pt. ,, Co to jest autyzm  Zajęcia edukacyjne pt. ,, Co to jest autyzm

Celem zajęć było zwiększenie świadomości i wrażliwości w temacie autyzmu.

Zajęcia edukacyjne pt. ,, Co to jest autyzm   Zajęcia edukacyjne pt. ,, Co to jest autyzm

Zajęcia edukacyjne pt. ,, Co to jest autyzm

W oparciu o cykl zajęć edukacyjnych trwający cały tydzień przy pomocy różnych środków przekazu takich jak prezentacja multimedialna, film edukacyjny, scenki dramowe, zabawy muzyczne i plastyczne ,przedszkolaki przybliżą sobie sposób odbioru świata przez dzieci ze spektrum autyzmu. 5 kwietnia 2024r. w ramach podsumowania odbędzie się quiz edukacyjny na temat,, Co to jest autyzm".