ŚWIĘTO MARCHEWKI w Przedszkolu Gminnym w Charbrowie

„Na marchewki urodziny
Wszystkie zeszły się jarzyny.”
A marchewka gości wita
I o zdrowie grzecznie pyta.”

05.04.2024 Dzień Marchewki

To właśnie marchewka jest warzywem, które zawiera niezbędne dla zdrowia witaminy. Aby zachęcić dzieci do spożywania marchewki, zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu  Dzień Marchewki w ramach realizowanego Programu o Zdrowiu. W tym dniu dzieci ubrały pomarańczowe stroje, przyniosły wspaniałe okazy marchewek. Głównym celem akcji było promowanie spożywania warzyw, poszerzanie wiedzy na temat marchwi i jej odmian, a także doskonalenie umiejętności pracy w grupie.

05.04.2024 Dzień Marchewki

Dzieci brały udział w zabawach muzycznych, ruchowych, Odgadywały zagadki o warzywach, rozpoznawały marchewkę wśród innych warzyw, układały w całość pocięte obrazki z marchewką. Dzieci z gr I przygotowały sok marchewkowy, gr II surówkę z tartej marchewki i jabłka, gr III ciasto marchewkowe,  nie obyło się bez chrupania surowej marchewki. Śmiechu i zabawy było co niemiara - ale o to właśnie chodziło, żeby ten dzień był wyjątkowy inny od wszystkich - marchewkowy - zakręcony. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe, piękne i uśmiechnięte.