Gminny Konkurs Ekologiczny - relacja.

Gminny Konkurs Ekologiczny - relacja.W dniu dzisiejszym dzieci  tj. 23 kwietnia 2024r. z gr. III wzięły udział  w Gminnym Konkursie Ekologicznym pod patronatem Wójta Gminy Wicko ,którego organizatorem było Przedszkole Gminne w Wicku.

Gminny Konkurs Ekologiczny - relacja.   Gminny Konkurs Ekologiczny - relacja.

W konkursie udział wzięły dzieci  6 letnie z oddziału przedszkolnego w Maszewku , z przedszkola w Wicku i w Charbrowie. Drużyna z Charbrowa -Eko patrol, drużyna z Wicka - ekosowy, drużyna z Maszewka - żabki.

Gminny Konkurs Ekologiczny - relacja.   Gminny Konkurs Ekologiczny - relacja.

Gminny Konkurs Ekologiczny - relacja.    Gminny Konkurs Ekologiczny - relacja.

Na początku spotkania każda z drużyn zaprezentowała swoją piosenkę oraz nazwę drużyny. W dalszej  części  konkursu , przedszkolaki rozwiązywały  różnorodne zadania dotyczące ochrony środowiska, segregacji odpadów, dbania o naszą planetę Ziemię.

Gminny Konkurs Ekologiczny - relacja.   Gminny Konkurs Ekologiczny - relacja.

Nie zabrakło także konkurencji sportowych takich jak ,kto szybciej napełni butelkę wodą, czy która drużyna zbuduje najwyższą wieże z kartonowych opakowań. Zabawy było co nie miara.

Wszystkie dzieci wykazały się wiedza na  temat ochrony środowiska. I miejsce zdobyła drużyna z przedszkola w Charbrowie i drużyna z Maszewka , natomiast dzieci z przedszkola w Wicku zdobyły II miejsce.

Gminny Konkurs Ekologiczny - relacja.   Gminny Konkurs Ekologiczny - relacja.

Gminny Konkurs Ekologiczny - relacja.

Bardzo dziękujemy  pani dyrektor i nauczycielom na zaproszenie do konkursu i wspaniałe spędzony czas.