17.01.2018 Dzień Babci i Dziadka

W dniu 17 stycznia, o  najchłodniejszej porze roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu  w Wicku odbyło się najcieplejsze święto – Dzień Babci i Dziadka..

17.01.2018 Dzień Babci i Dziadka

Dzieci ze wszystkich grup wiekowych   prezentowały wiersze, piosenki o babci i dziadku, tańczyły, grały na instrumentach, przygotowały  inscenizacje muzyczno- taneczną.. Nie zabrakło również dodatkowych atrakcji : wybuchu konfetti na scenie przy melodii fanfarów granych dla wjeżdżającej  smakowitej niespodzianki „Dla Babci i Dziadka” zwieńczającej występy przedszkolaków.

17.01.2018 Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to doskonała okazja do kształtowania u przedszkolaków uczuć miłości, dobroci, szacunku, postaw odwzajemniania troskliwości i miłości. Dziadkowie to najbardziej wyrozumiałe „instytucje”, które bardzo często wychowują wnuki do czasu ich pójścia do przedszkola. Dlatego dzieci czują się z nimi szczególnie związane. Babcie i Dziadkowie nieraz boleśnie przeżywają rozstania z wnukami, myśląc o ich nieporadności i małym przygotowaniu do życia w grupie. Dlatego możliwość pokazania im wnucząt radośnie śpiewających, tańczących, mówiących wierszyki jest bardzo ważna.

Wspólny poczęstunek był doskonałą okazją do rozmów w czasie których wszyscy mogli podzielić się wrażeniami. Dziadkowie byli pełni uznania dla swoich pociech. Podziwiali ich postawę, umiejętności wkład pracy włożony w przygotowane spotkania.

17.01.2018 Dzień Babci i Dziadka

Po każdej takiej uroczystości wzrasta więź między dziećmi i ich dziadkami. Wszystko pozostaje na długo w pamięci  małych aktorów i widzów.Dla tych właśnie wartości, dla wspólnych przeżyć warto podtrzymać to rodzinne święto. Do zobaczenia za rok!