23.04.2018r. Światowy Dzień Książki

Dnia 23.04.2018r. obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. Na wstępie dzieci  dowiedziały się  jak powstało pismo, obejrzeliśmy prezentację multimedialną ukazującą historyczne etapy powstawania książki. Następnie wspólnie stworzyliśmy siatkę pytań i rozpoczęliśmy debatę poszukując  na nie odpowiedzi. Obie grupy ochoczo udzielały odpowiedzi debatując nad tym czym jest książka , czy jest naszym przyjacielem?

23.04.2018r. Światowy Dzień Książki

Po udanej dyskusji obejrzeliśmy krótki filmik ukazujący drogę książki od autora- pisarza po księgarnie. Nie jeden przedszkolak zamarzył by być poetą czy ilustratorem!

23.04.2018r. Światowy Dzień Książki

Posłuchaliśmy  wierszyka o tym jak należy dbać o książkę , ustaliliśmy kilka zasad z jej korzystania  i przed całą społecznością przedszkolną  przyrzekaliśmy,  że będziemy ją szanować i zawsze odkładać na  miejsce!

23.04.2018r. Światowy Dzień Książki

Grupa średniaków pochwaliła się  ukończonym projektem „Mamo, tato poczytaj mi!”- z zazdrością podziwialiśmy piękne zeszyty zilustowanych bajek, czytanych codziennie w domu przez rodziców! Gratulacje ! Jesteśmy pełni podziwu!

23.04.2018r. Światowy Dzień Książki

Nie zabrakło konkursu drużynowego. Zadaniem każdej grupy wiekowej było poukładanie książek wg danych cech (wielkości ) lub rodzaju. (bajki, wiersze, książki naukowe).!

23.04.2018r. Światowy Dzień Książki

Efektem końcowym naszej dyskusji było praktycznie jednogłośne stwierdzenie, że KSIĄŻKA JEST NASZYM PRZYJACIELEM!!! Każdy uczestnik debaty dostał medal !
Debata była jednym z 10 zadań realizowanych w ramach projektu ZACZYTANE PRZEDSZKOLE.