27.02.2019r "Mały miś w świecie wielkiej literatury"

27.02.2019r

Od poniedziałku dzieci z grupy III realizują nowy projekt czytelniczo-edukacyjny „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Niespodziewanie w sali pojawił się nowy członek grupy a mianowicie miś Bruno. Miś towarzyszy przedszkolakom przez cały dzień . Wspólnie z dziećmi spożywa posiłek, myje zęby, uczestniczy w zajęciach , wygłaszając nam nowe lekcje edukacyjne np przy pomocy tablicy interaktywnej, zachęca do nauki samogłosek, wspólnie z robotem „Robi” uczy nas programowania i kodowania, przypomniał nam kodeks zachowania w przedszkolu, zachęca do czytania bajek podsuwając nam do naszej biblioteczki nową literaturę.

27.02.2019r

Wspólnie z zaleceniami misia Bruno grupa III stworzyła kuferek kreatywności , gdzie codziennie znajdujemy ciekawe produkty do tworzenia naszych Wymyślanek plastycznych. Tworzeniom dekoracji laurek nie ma końca..

27.02.2019r

Dziś gościliśmy wysłanniczkę misiowej mamy Panią Annę Wierkowicz – konsultantkę oświatową, która przeczytała nam ciekawą opowieść o niezdarnej Poli. Pola to mała dziewczynka, która wybiera się z rodzicami na wakacje. Niestety bardzo często się gubi (przecież dookoła jest tyyyle ciekawych rzeczy), więc rodzice nauczyli ją 6 zasad dla zgubialskich.  Zasady się rymują i są krótkie, dzięki czemu naprawdę łatwo je zapamiętać. No i przede wszystkim są szalenie trafne! Dzieci chętnie słuchały czytanej opowieści, zgłaszały się do odpowiedzi, a co najważniejsze zapamiętały wszystkie zasady! Pani Anna w ramach prowadzonego projektu przekazała w prezencie książeczkę grupie starszaków, dzieci szczerze podziękowały i wręczyły na pamiątkę laurkę z kwiatuszkiem.

27.02.2019r

Każdego dnia Miś Bruno wybiera dziecko do którego idzie na noc. Dziecko ma za zadanie dobrze opiekować się misiem , a wieczorem opowiedzieć mu bajeczkę lub wspólnie z rodzicem ją przeczytać . Na pamiątkę realizacji projektu,  dzieci  odrysowują rączki  w pamiątkowym klaserze i rysują ilustrację do przedstawionego utworu literackiego.