29.04.2019 Konkurs edukacyjny-"Piękna nasza Polska cała"

29.04.2019 Konkurs edukacyjny-

Dnia 29.04.2019r. odbył się międzygrupowy konkurs edukacyjny „Piękna nasza Polska cała:”Celem konkursu było kształtowanie poczucia tożsamości narodowej, rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań dzieci historią, kulturą i tradycją własnego kraju, popularyzowanie wiedzy o Polsce, oraz znajomość symboli narodowych i lokalnych.

W konkursie wzięły udział dzieci wszystkie grupy wiekowe.
Konkurs zorganizowały i poprowadziły nauczycielki: Anna Habyk i Sabina Godula.

29.04.2019 Konkurs edukacyjny-

W quizie wiedzy o Polsce dzieci odpowiadały na pytania dotyczące najdłuższej rzeki , głównych miast Polski, ,historii naszej ojczyzny, barw narodowych.. Dzieci wykazały się znajomością zasłużonych „ Wielkich Polaków” przyporządkowując im charakterystyczne przedmioty związane z ich pracą czy twórczością. Dzieci pochwaliły się znajomością regionów Polski, zaznaczały na mapie charakterystyczne miejsca , umieszczały stroje ludowe do części na mapie, .

29.04.2019 Konkurs edukacyjny-

W konkursie nie zabrakło recytacji wierszy o Polsce między innymi wiersza Władysława Bełzy „Kto ty Jesteś?”, który określany jest jako „Katechizm polskiego dziecka”. Kolejnym zadaniem dzieci było rozpoznanie hymnu narodowego wśród innych utworów.. Nie zabrakło konkurencji o legendach polskich, dzieci układały historyjki obrazkowe z poznanymi legendami, wyciągając z magicznego pudełka przedmioty prosto z legend.

29.04.2019 Konkurs edukacyjny-

Rywalizacja była bardzo wyrównana, dzieci wykazały się ogromną wiedzą na temat swojego kraju.
Pani dyrektor Bernadeta Wiśniewska wraz z nauczycielami pogratulowała szerokiej wiedzy na temat naszej Ojczyzny. Każdy uczestnik konkursu otrzymał słodki prezencik a każda z grup otrzymała pamiątkowy dyplom.