2009-04-22 Wizyta w pracowni plastycznej

22.04.2009 r.

W miesiącu kwietniu dzieci z grupy II i III miały możliwość spotkania się z artystą rzeźbiarzem – panem Bolkiem Mielewczykiem, w jego pracowni plastycznej w Wicku.

Wizyta w pracowni plastycznej

Dzieci z zainteresowaniem oglądały wystrój pracowni. Różne obrazy wykonane ciekawymi technikami, oraz rzeźby gipsowe i drewniane, co zainspirowało przedszkolaków do zadawania pytań artyście. Oczywiście pan Bolek nie pozostawił żadnego pytania bez odpowiedzi. Przygotował dla dzieci trzy stanowiska, czyli trzy techniki plastyczne: malarstwo, grafika oraz rzeźbiarstwo.

Podczas prezentacji pierwszej techniki dzieci oglądały rodzaje farb np. do malowania na płótnie, czy na szkle. Rozpoznawały pędzle i dowiedziały się, że końskie i świńskie włosie wykorzystuje się do produkcji pędzli.

Wizyta w pracowni plastycznej

Przy kolejnym stanowisku dzieci dowiedziały się, jak można za pomocą wałka i tuszu oraz drewnianej płaskiej formy, wykonać trwały obrazek graficzny. Wychowankowie z radością służyli pomocą w wykonaniu dzieła.

Wizyta w pracowni plastycznej

Ostatnie stanowisko najbardziej zainteresowało dzieci. Glina oraz rzeźby z drewna czy gipsu prezentowały niesamowity poziom artystyczny. Przecież wszystkie „wytwory plastyczne” wykonywane były przez dzieci ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, czy też wręcz przez samego pana Bolka Mielewczyka.

Wizyta w pracowni plastycznej

W podziękowaniu za miłe przyjęcie i uwrażliwienie na piękno sztuki artystycznej, dzieci wręczyły artyście laurkę, oraz bloki techniczne, które zapewne zostaną godnie wykorzystane przez młodych plastyków.