20.09.2012r. Wycieczka do gospodarstwa rolnego we Wrześcienku

Wycieczka do gospodarstwa rolnego we Wrześcienku.

20.09.2012r.

Dnia 20 września w czwartek dzieci z grupy II i III wybrały sie na wycieczkę, do gospodarstwa rolnego Państwa Grubba we Wrześcienku. Celem wycieczki było, zapoznanie z wyglądem maszyn rolniczych, uczestniczenie w wykopkach ziemniaków, oraz poznanie zawodu rolnika.

Na miejscu czekali na nas właściciele, którzy serdecznie powitali wszystkie dzieci i zaprosili do wspólnego i pierwszergo w tym roku zbioru ziemniaków.

20.09.2012r. Wycieczka do gospodarstwa rolnego we Wrześcienku

Wyposażeni w kalosze, rękawiczki oraz wiaderka  wesołym krokiem kroczyliśmy na pole.

20.09.2012r. Wycieczka do gospodarstwa rolnego we Wrześcienku       20.09.2012r. Wycieczka do gospodarstwa rolnego we Wrześcienku

Dzieci z wielkim przejęciem, obserwowały jak w obecnych czasach kopie się ziemniaki, za pomocą kombajnu ciągniętego przez traktor. Przy zastosowaniu tej maszyny, nie ma potrzeby zbierania ziemniaków za urządzeniem.

20.09.2012r. Wycieczka do gospodarstwa rolnego we Wrześcienku

Jednak dzieci wyraziły chęć uczestniczenia w wykopkach. Dlatego przygotowano specjalnie dla naszych pociech, kopaczkę konną z I połowy XX wieku, gdzie pomoc dzieci była niezbędna przy zbieraniu ziemniaków.

20.09.2012r. Wycieczka do gospodarstwa rolnego we Wrześcienku

I tak wszyscy zabraliśmy sie do pracy.

20.09.2012r. Wycieczka do gospodarstwa rolnego we Wrześcienku

Niektóre  zbiory  okazały sie bardzo ciekawe.

Przemek chwali się znalezionym ziemniakiem w kształcie serca, Natalka natomiast twierdzi, że znalazła ogórka.

20.09.2012r. Wycieczka do gospodarstwa rolnego we Wrześcienku  20.09.2012r. Wycieczka do gospodarstwa rolnego we Wrześcienku

Dzieci chętnie wrzucały zbiory do worków, a oto dowód na pracowitość naszych pociech

-zebraliśmy 11 worków ziemniaków!!!

20.09.2012r. Wycieczka do gospodarstwa rolnego we Wrześcienku

Po takim wyczynie chętnie skorzystaliśmy z zaproszenia gospodarzy i zasiedliśmy do suto zastawionego stołu, udekorowanego polnymi kwiatami. Dzieci z apetytem zajadały kiełbaski z ogniska oraz ziemniaki.

To nie koniec niespodzianek zwłaszcza dla męskiej części wycieczki: maszyny rolnicze i możliwość zajęcia miejsca za kierownicą kombajnu, czy traktora była dla chłopców niesamowitym przeżyciem.

Czas sie pożegnać ... czas podziękować... i na ręce właścicieli złożyć moc uścisków, za przygotowaną  lekcję ekologii.  Choć trudno po tylu przygodach i przeżyciach -  w pamięci zostaną nam nie tylko zdjęcia.

Za zgodą właścicieli przywieźliśmy ze sobą nasze zbiory, które pożytecznie wykorzystaliśmy w przedszkolu.

Dzieci z obu grup przygotowały pyszne placki ziemniaczane, teraz wiemy dlaczego wszystkim tak bardzo smakowały:)

SMACZNEGO!!!