Wycieczka do Sea Parku

5 listopada 2014 roku

05.11.2014 Wycieczka do Sea Parku

Lepszej jesiennej pogody nie mogliśmy sobie wyobrazić, gdy myśleliśmy o wycieczce do Sea Parku w Sarbsku. Poranne słońce przywitało nas swymi promieniami i zaraz po śniadaniu wyjechaliśmy na krótką przejażdżkę autokarową, która zaprowadziła nas do miejsca dobrze znanego naszym podopiecznym. Sea Park to miejsce, gdzie dwie godziny to mało czasu, by spokojnie obejrzeć wszystkie eksponaty, które tam się znajdują. Jako pierwsze przywitały nas kotiki i foki szare. Te pierwsze sowim krzykiem dawały znak, że czas karmienia już się zbliża, a ich zniecierpliwienie jest naprawdę wielkie. Koło godziny 10 mogliśmy oglądać niezwykły pokaz umiejętności fok, połączony z karmieniem i lekarskimi oględzinami zwierzaków.

05.11.2014 Wycieczka do Sea Parku

Nasze przedszkolaki dzielnie obejrzały film, na którym mogły zobaczyć prahistoryczne stwory morskie. Tylko nieliczni zostali do końca na ruchomej platformie, by spotkać się oko w oko z groźnym rekinem. Krocząc w kierunku statków dzieci mogły spojrzeć prosto w oczy orce, delfinowi czy rekinowi. Poznały takie ssaki morskie jak Białucha, Morświn… Kolejnym atrakcjom nie było końca. Spacer po statku odwróconym do góry dnem był nie lada wyzwaniem dla dzieci jak i dla pań. Maszerowanie po pokładzie nad którym wisiały stoły i ławy było ciekawym przeżyciem, a krzywa podłoga niejednemu dziecku spłatała figle.

05.11.2014 Wycieczka do Sea Parku

Zaraz po „wesołym” statku czekała na nas alejka z dzikimi ptakami, a na końcu to, co tygryski lubią najbardziej…. plac zabaw. Młodsze dzieci miło spędzały czas w kulkowym basenie, a starsze ruszyły sprawdzać swoje możliwości w parku linowym.

05.11.2014 Wycieczka do Sea Parku

Zabawy było co nie miara, atrakcji również. Wszystkie atrakcje tego dnia zapewniła nam Pani Ania Drzazgowska, która zdobyła dla naszego przedszkola mini grant, za który mogliśmy kupić bilety dla przedszkolaków. Za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni!!!

AR

Zapraszamy do galerii zdjęć → Wycieczka do Sea Parku