Wersja dla niedowidzących - włącz Wersja dla niedowidzących - wyłącz
PRZEDSZKOLE GMINNE W CHARBROWIE

Kilka cennych uwag od logopedy!

 

Kilka cennych uwag od logopedy! 

     

Kilka cennych uwag...

Jeśli Twoje dziecko ma problemy z mową to pamiętaj, że nie wystarczą same ćwiczenia u logopedyBez Twojego systematycznego zaangażowania  Drogi Rodzicu każda terapia skazana jest na porażkę. Pierwsze lata życia  w rozwoju mowy są najistotniejsze, potem w działania korygujące trzeba włożyć dużo więcej wysiłku. Efekty procesu logoterapeutycznego  są tym lepsze, im wcześniej zostały podjęte działania. To właśnie mowa, jako jeden z wiodących czynników wpływa na całościowy rozwój dziecka, jego dojrzałość szkolną, dalszy poziom wiedzy i umiejętności oraz funkcjonowanie w grupie rówieśniczej.

 

   Jeśli zasugerowano konsultację ortodontyczną, laryngologiczną, psychologiczną czy audiologiczną nie wzbraniaj się przed tym bo „jutro” może być już  późno.

 

  Staraj się, aby ćwiczenia były atrakcyjne i angażowały kilka zmysłów dziecka. Pamiętaj, że czasem dziecko tak jak osoba dorosła  pewnych ćwiczeń nie lubi, ma do tego prawo- po prostu zastąp je innymi.

 

   Bądź cierpliwi i opanowany. Terapia logopedyczna musi potrwać. Na efekty trzeba będzie poczekać, ale na pewno przyjdą.

 

   Dostrzegaj nawet najmniejszy sukces dziecka i ciesz się razem z nim. Pozytywne motywowanie wzmacnia terapię, ale daje też dziecku poczucie pewności i wiary we własne możliwości.

 

   Bądź wzorcem językowym dla swojego dziecka, pamiętaj mów wyraźnie i pełnymi zdaniami.

 

   Nie zawstydzaj swojego dziecka poprawiając jego wymowę przy innych ,jeśli już to  w sposób taktowny zachęć go aby poprawił się sam.

 

   Nie zmuszaj dziecka do ćwiczeń podczas choroby.

 

   Spraw, aby ćwiczenia logopedyczne nie tylko korygowały wymowę, ale również rozwijały jego słownictwo.

Jak stymulować mowę dziecka? – Praktyczne rady dla Rodziców

Jak stymulować mowę dziecka? – Praktyczne rady dla Rodziców
Wykonuj z dzieckiem ćwiczenia oddechowe utrwalające prawidłowy sposób oddychania. (przykłady tutaj) Pamiętaj, żeby pomieszczenie było przewietrzone. Wybierz jedno lub dwa ćwiczenia i wykonaj je jeden raz. Ćwiczeń oddechowych nie może być zbyt wiele, aby u dziecka nie doszło do zawrotów głowy.   2. Wykonuj z dzieckiem...

Logopeda poleca !

Logopeda poleca !
  https://www.facebook.com/logopedyczna/photos/a.161884814413909/523824441553276/?type=3&theater 
c) 2007-2024 przedszkolecharbrowo.pl
Ta strona może korzystać z Cookies.
OK, rozumiem