KĄCIK LOGOPEDYCZNY- Infekcja migdałek!

Trzeci migdał (migdałek gardłowy) położony jest na tylnej ścianie gardła nad podniebieniem miękkim i migdałkami podniebiennymi i pełni rolę ochronną.

Kiedy organizm malucha walczy z infekcją migdałek się powiększa. Jest to zupełnie naturalna reakcja ustroju. Jednakże, gdy infekcja się kończy, wszystko powinno wrócić do normy. Zdarza się jednak, że z czasem migdałki stają się niewydolne i wówczaspozostają nadmiernie powiększone, nawet wtedy, gdy choroba już dawno minęła.

Rodzicu! Jeśli zaobserwowałeś u swojego dziecka, któryś z przedstawionych objawów skonsultuj się z laryngologiem oraz logopedą. Szybka reakcja jest niezwykle ważna, ponieważ wskazane objawy mogą się później przekładać na słabe wyniki w nauce i zaburzenia mowy.

#KlinikaLogopedyczna #TworzymyRazem

KĄCIK LOGOPEDYCZNY- Infekcja migdałek!