Spotkanie z fizjoterapeutą - poznajemy zawody.

Spotkanie z fizjoterapeutką, mamą Mai - panią Aleksandrą Synowiecką, w ramach projektu gr. II "Poznajemy zawody i zainteresowania naszych rodziców".

Na początku spotkania pani Ola przybliżyła dzieciom informacje o wykonywanym przez siebie zawodzie, polegającym m.in. na rehabilitacji pacjentów z różnymi chorobami, ćwiczeniami po zabiegach, masażem, suchą igłoterapią

Spotkanie z fizjoterapeutą - poznajemy zawody.   Spotkanie z fizjoterapeutą - poznajemy zawody.

. Dzieci dowiedziały się, że fizjoterapeuta to osoba, która poprzez ćwiczenia i zabiegi pomaga ludziom chorym w powrocie do zdrowia.

Pani fizjoterapeutka zaprezentowała specjalistyczne łóżko służące do wykonywania masażu i innych zabiegów oraz wykonała pokazowy masaż na " pacjencie". Następnie przeprowadziła z dziećmi szereg ćwiczeń gimnastycznych, rozgrzewających mięśnie całego ciała oraz przygotowujących do przeprowadzenia masażu.

Dzieci dobrane w pary, z wielkim zaangażowaniem wykonywały wzajemnie masaże, stosując się do poleceń specjalistki. Ćwiczyły na przyborach wykorzystywanych w rehabilitacji tj. : mata do ćwiczeń, duża piłka z kolcami, dysk z kolcami , wałek oraz pokonały sensoryczny tor przeszkód.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy

Pani Aleksandrze za miłe i ciekawe spotkanie oraz poświęcony czas.

facebook rss

BezpieczneWakacje