I GMINNA OLIMPIADA MATEMATYCZNA PRZEDSZKOLAKÓW

ODBĘDZIE SIĘ 9 MAJA 2024R. O GODZ, 10.00 W PRZEDSZKOLU GMINNYM W CHARBROWIE.
W OLIMPIADZIE UDZIAŁ WEZMĄ DZIECI 6 LETNIE Z PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH GMINY WICKO.

I MIĘDZYPRZEDSZKOLNA OLIMPIADA MATEMATYCZNA

DLA DZIECI 6 – LETNICH

organizowana przez Przedszkole Gminne w Charbrowie

1. Cele konkursu:

➢ kształtowanie samodzielnego i logicznego myślenia

➢ wspieranie uzdolnień matematycznych i pomoc w rozwijaniu zainteresowań

➢ doskonalenie umiejętności posługiwania się poznanymi pojęciami matematycznymi

➢ kształtowanie dojrzałości emocjonalnej i umiejętności pokonywania trudności

➢ doskonalenie umiejętności zdrowej rywalizacji i właściwego przyjmowania porażki

Uczestnicy:

➢Konkurs adresowany jest dla sześciolatków z przedszkoli z gminy Wicko - zespoły czteroosobowe (jeden zespół z danej placówki) wraz z opiekunem.

III. Zasady uczestnictwa:

➢ Wychowawcy grup przedszkolnych na podstawie własnej obserwacji lub eliminacji grupowych wybierają zespół 4 - osobowy z placówki.

➢ Karty Zgłoszenia (załącznik nr 1) należy przesłać w  terminie do dnia 18 kwietnia 2024 r. na adres: Przedszkole Gminne w Charbrowie drogą mailową: sekretariat@przedszkolecharbrow.pl

➢Zakres materiału Olimpiady Matematycznej jest zgodny z Nową Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego. (załącznik nr 3)

➢Każde przedszkole biorące udział w Olimpiadzie zapewnia swoim uczestnikom jednolite koszulki.

➢Każde przedszkole biorące udział w Olimpiadzie wykonuje grę planszową matematyczną, którą uczestnicy zaprezentują przed rozpoczęciem Olimpiady. Gra planszowa musi zawierać planszę do gry, instrukcję gry, pionki do gry oraz kostkę/ki

➢ Wykonane gry planszowe zostaną drogą losowania, przekazane przedszkolom biorącym udział w Olimpiadzie na zasadzie wymiany. Każde przedszkole otrzyma jedną grę planszową wykonaną przez uczestników Olimpiady.

➢Zgoda na udział dziecka w Olimpiadzie oraz akceptacja niniejszego regulaminu jest warunkiem uczestnictwa dziecka w organizowanym wydarzeniu (załącznik nr 2). Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej: www.przedszkolecharbrowo.pl

➢Laureaci Olimpiady otrzymają:

- puchary za I, II, III  i IV miejsce

- medal dla mistrza matematyki

- dyplomy za udział

- upominki dla wszystkich uczestników Olimpiady

1. Przebieg olimpiady:

➢Wszystkie polecenia potrzebne do rozwiązania zadań matematycznych objaśnia nauczyciel przeprowadzający konkurs – organizator

➢ Zespoły biorące udział w Olimpiadzie matematycznej będą wykonywać zadania korzystając ze stolika, tablicy magnetycznej, a także dywanu.

➢Poprawność wykonania zadań w skali punktowej oceni powołana przez organizatora Olimpiady komisją.

➢Każdy uczestnik będzie samodzielnie rozwiązywał zadanie, a po jego wykonaniu będzie przyznawana mu punktacja i zapisywana na jego własnej karcie wyników

➢Na koniec Olimpiady punkty każdego uczestnika z danego przedszkola będą zliczane, a ty samym zostanie ustalona ogólna liczba punktów danego przedszkola.

➢mistrzem matematyki zostanie dziecko, które w samodzielnym rozwiązywaniu zadań, otrzymało największą liczbę punktów.

➢Za każde zadanie można zdobyć 2pkt, 1pkt, 0pkt

Terminy

1. Udział placówki w I Olimpiadzie Matematycznej Przedszkolaków należy zgłosić do dnia 19 kwietnia drogą e-mailową na adres: dyrektor@przedszkolecharbrowo.pl
  2. Kartę zgłoszenia do udziału w Olimpiadzie (załącznik nr 1), oświadczenie rodziców/opiekunów (załącznik nr 2) należy złożyć w kancelarii Przedszkola Gminnego w Charbrowie, ul. Łebska 9 lub drogą e-mailową na adres: sekretariat@przedszkolecharbrowo.pl do 24 kwietnia 2024r.
  3. Olimpiada Matematyczna Przedszkolaków odbędzie się w dniu 9 maja o godzinie 10:00 w Przedszkolu Gminnym w Charbrowie
  4. Uczestników olimpiady prosimy o przybycie do godz. 9.45 (prosimy o zabranie obuwia zamiennego)

facebook rss

BezpieczneWakacje