Wersja dla niedowidzących - włącz Wersja dla niedowidzących - wyłącz
PRZEDSZKOLE GMINNE W CHARBROWIE

Edukacja zdalna 12-16.04.2021

 Edukacja zdalna 12-16.04.2021

Witamy was kochane dzieci!

Mamy nadzieję ze niedługo się zobaczymy bo bardzo za wami tęsknimy! Kolejny tydzień zabaw i nauki w domu ! uważnie słuchajcie poleceń rodziców i wykonajcie zaproponowane przez  nas zadania ! Powodzenia 

 


Temat tygodnia: Będę sportowcem 


Piątek

1."Pajączek" to bardzo wesoła zabawa, która zapewni Wam "wygimnastykowanie" paluszków https://www.youtube.com/watch? v=ZhF0KaTm2WM

 

2.Obejrzyjcie filmik edukacyjny https://www.youtube.com/watch? v=jgJOS26G1wY i spóbujcie odpowiedzieć na pytanie: "Po co nam aktywność fizyczna"? 

 

3.Wykonajcie ćwiczenie "Rowerek" Opis dla rodzica: dzieci i rodzice leżą na plecach na podłodze z nogami uniesionymi w górę i ugiętymi kolanami. Leżą tak, aby jego stopa była oparta o siebie. Następnie wspólnie wykonują tzw. rowerek. Powtarzają rymowankę, różnicując jej tempo: „Jedzie Radek na rowerze, a pan Romek na skuterze. Raz, dwa, trzy, jedz i ty”. 

 

4.Zaprojektujcie wspólnie domowy tor przeszód. Przypomnijcie sobie przy okazji zasady bezpieczeństwa podczas zabaw ruchowych w domu. Czekam na zdjęcia !

 

 

Czwartek

1.Drogie dzieci, każdy z nas wie, że sport to zdrowie. Zapraszamy dziś wszystkich na prezentację multimedialną, w której znajdziecie ciekawe zadania dla przedszkolaków. Naciśnijcie koło z propozycją ćwiczenia, a następnie z ilością powtórzeń i bawcie się dobrze.  Powodzenia Uśmiech

https://view.genial.ly/5ec120f58e243b0d5a335066/interactive-content-cwiczenia-przedszkolaka

2.Spróbuj ułożyć puzzle https://puzzlefactory.pl/pl/puzzle/graj/dla-dzieci/225502-sport-to-zdrowie

3.Wykonaj zadania w książce -Karta pracy str 40/41

Edukacja zdalna 12-16.04.2021

4.Pora poćwiczyć pisanie -proponujemy szlaczki jeżeli macie możliwość to wydrukujcie z linku poniżej jeżeli nie poproś rodzica o narysowanie wzoru na kartce spróbuj odwzorować szlaczki. Powodzenia !

https://drive.google.com/file/d/1LGqM05sB8qYWlB_19-9BZGeo3pAq4tgW/view

5.Czas na spacer! Może uda się zrobić kilka kroków więcej niż wczoraj?

 


Środa

1.Gimnastyka połaczona z tańcem to jest to! Razem z mamusią/tatusiem porusz ciało do piosenki "Prosty taniec"? ?Piosenki dla dzieci po polsku. Prosty taniec. Spoko Loko - Ciała kształt - https://www.youtube.com/watch?v=UvA7Fk44JFw

 

2.Zabawa ruchowa""Raz, dwa, trzy – Baba Jaga patrzy" to zabawa, która zapewne zna mamusia, tatuś, a nawet babcia. Przypomę zasady. Mama/tata to Baba Jaga. Stoi tyłem do dziecka i woła: „Raz, dwa trzy, Baba Jaga patrzy”. W tym czasie szybko biegnij w jej/jego stronę. Na słowo „patrzy” Baba Jaga odwraca się. Jeśli nie zdołasz się zatrzymać w bezruchu, wracaj na start, jak dotkniesz Baby Jagi - zajmij jej miejsce.

 

3."Jakie znasz dyscypliny sportowe – burza mózgu. Wymienianie znanych dyscyplin sportowych, wskazywanie tych które uprawia dziecko lub jego bliscy.

Wymień znane Ci dysycpliny sportowe. Którą z nich uprawia mamusia/tatuś? A ty? Którą lubisz najbardziej?

 

4.Obejrzyj filmik edukacyjny na temat dyscyplin sportowych Zajęcia przedszkolne - poznajemy dyscypliny sportowe. – YouTube

 

 

Posłuchaj wiersza E. Pawlak: "Elementarz sportowy"   https://www.youtube.com/watch?v=eiU2XVGTiLE

 

 

 

5.Ćwiczenie kreatywności – wymyślanie przyrządu do ćwiczeń skonstruowanego przy użyciu przedmiotów codziennego użytku.

Wymyśl przyrząd do ćwiczeń. Wykorzystaj przedmioty, które możesz znaleźć w domku.

 

6.Zaprojektuj strój piłkarza. Wykorzystaj kartę pracy lub narysuj strój samodzielnie. Karta pracy 1 (przedszkolankowo.pl)

Edukacja zdalna 12-16.04.2021

 

7.Czas na spacer! Może uda się zrobić kilka kroków więcej niż wczoraj?

 

8.Wykonaj zadania w książce -Karta pracy str.38/39

Edukacja zdalna 12-16.04.2021


Wtorek


1.Rozwiąż zagadki na temat sportu. Jeśli potrafisz – spróbuj samodzielnie ułozyć zagadkę i zadaj ją rodzicom

 

https://zagadkidladzieci.net/zagadki/Zagadki+dla+dzieci+o+sporcie

 

2.Ćwiczenia klasyfikacyjne: "W tym wybiorę się na spacer, a to włożę na urodzinki..."

 

Mamusia/tatuś przygotuje dla Ciebie kilka sztuk ubranek. Zastanów się, któe możesz włożyć na spacer/trening czy jazdę rowerem, a które na przykłąd na eleganckie przyjęcie urodzinowe.

 

3.Zabawa konstrukcyjno-manipulacyjna: "Stadion sportowy" Zbudujcie z klocków lub innych zabawek stadion sportowy. Czy wiesz co oznaczają słowa: "trybuny", "płyta boiska", "murawa"?

 

4.Zabawa logopedyczna z piłeczką ping-pongową. 

Przetransportuj piłeczkę pingpongową (lub inny, leciutki przedmiot) z jednego miejsca na drugie, wyłącznie za pomocą oddechu (dmuchając i nadając piłce kierunek) np. od kanapy do fotela i najdalej jak umiesz

 

5.Czas na fitness z Lulisią i Lulitulisiami Ćwicz z Lulisią i Lulitulisiami - trening fitness dla dzieci część 2 - YouTube

Wykonaj zadania w książce -Karta pracy str.36/37

Edukacja zdalna 12-16.04.2021

 

Poniedziałek

 

Poćwicz z mamusią/tatusiem, bo...gimnastyki nigdy dość! Reaguj na sygnał dźwiekowy

 

 

2.Wysłuchaj opowiadania Doroty Kossakowskiej „Sport to zdrowie”. Kacper chodzi do przedszkola. Lubi bawić się z kolegami i ze starszym bratem Michałem. Kiedy jest w przedszkolu najchętniej buduje z klocków wieże, domy i garaże. Z bratem urządzają zabawy na podwórku. Ścigają się, wspinają na drabinki i grają w piłkę nożną. Brat Kacpra chodzi do szkoły i na treningi piłki nożnej. Nie wie jeszcze, czy zostanie piłkarzem, ale lubi sport. Wie, że uprawianie sportu daje siłę, poprawia kondycję i hartuje organizm. Kiedy Kacper pójdzie do szkoły też zacznie trenować. Może razem z bratem? Jak myślicie, co trzeba robić, żeby być zdrowym? Czy trzeba uprawiać sport? A co trzeba jeść

 

3.Pobaw się na świeżym powietrzu z piłką lub skakanką. Jak mogłabyś/mógłbyś zachęcić do takich zabaw dzieci z Twojej przedszkolnej grupy?

 

4.Czy umiesz robić małe i duże kroki? Stań w pewnej odległości od mamy/taty. Podejdź do rodzica krokami słoniowymi (duży wykrok), normalnymi krokami/podskokami, tip topami (stopa dostawiana do stopy). Jak myślisz czy zwierzęta uprawiają sport? Opowiedz o tym.

 

5.Poruszaj się do słów rymowanki

Zrób do przodu cztery kroki, I rozejrzyj się na boki.

Tupnij nogą raz i dwa, Ta zabawa nadal trwa.

Teraz w lewo jeden krok, Przysiad i do góry skok.

Zrób do tyłu kroków trzy, By koledze otrzeć łzy.

Klaśnij w ręce razy pięć, Na klaskanie też nasz chęć.

Teraz obróć się dokoła I hurraaa! Zawołaj

 

6.Wykonaj masażyk relaksacyjny na pleckach mamusi/tatusia

 

7.Czas na spacer! Rodzinne spacerowanie to jest to!

8.Karty pracy dla dzieci- wykonaj zadanie w książce str 34/35( jeżeli nie zabrałaś/eś książki z przedszkola naciśnij poniżej w obrazek)

Edukacja zdalna 12-16.04.2021

 

 

szukaj na stronie

facebook rss

PL

BezpieczneWakacje

Przedszkole Gminne w Charbrowie - Wicko

Odwiedzin:
Wszystkich: 3 858 324
Wczoraj: 873
Dzisiaj: 329
Online: 5
c) 2007-2022 przedszkolecharbrowo.pl
Ta strona może korzystać z Cookies.
OK, rozumiem