23.03.2017 Master Cheff Junior

Przedszkolny „Master Cheff” okazał się niezapominaną lekcją zdrowego odżywania  dla wszystkich dzieci!

Przedszkolaki  od rana witały się z Paniami w ręku trzymając zdrową żywność ! Z przejęciem opowiadały co można z tych produktów przyrządzać , z zaciekawieniem dopytując się co dziś na nich czeka?

A czekało bardzo wiele ….

23.03.2017 Master Cheff Junior

Na początek wszystkie przedszkolaki założyły fartuchy i czapki kucharskie , następnie zasiedliśmy przy stołach w specjalnie przygotowanej na tę okazję sali.  Z uśmiechami na twarzach , zniecierpliwionymi rączkami- gotowymi do pracy ,powitaliśmy  najważniejszego gościa dnia Szefa kuchni Hotelu Neptun Irenausza Mallek.

23.03.2017 Master Cheff Junior

Pan Ireneusz  przypomniał nam zasady zdrowego odżywiania i bezpiecznego zachowania się podczas pracy w kuchni. Omówił strój kucharza.

Następnie zademonstrował nam różne sposoby krojenia i ich nazewnictwo, ależ to było zjawiskowe! „  Rach ciach, rach ciach, i pokrojone!

23.03.2017 Master Cheff Junior

Po przygotowaniu owoców i warzyw kucharz wziął się do pracy! Przyrządził dresingi dla każdej z grup. To był wstęp i zachęcenie przedszkolaków do dalszej pracy.  A nasza wyobraźnia nie znała granic!

23.03.2017 Master Cheff Junior

Grupa I najmłodsza  idąc tropem naszego gościa, „rach ciach” pokroiła sałatkę . Wyszło nam prawie równie szybko jak profesjonaliście ! Jesteśmy z siebie dumni! Karmelowy dresing Pana Ireneusza też wykorzystaliśmy! idealnie podkreślił smak naszej sałatki ! Dziękujemy było pysznie!

23.03.2017 Master Cheff Junior

Grupa II średniaki  miała utrudnione zadanie  podążając  za tropem Pana Ireneusza „ Bez cukru też jest smacznie” wykonała zdrowy sok owocowy !  Jako dodatek do naszego soku wykorzystaliśmy sos pomarańczowy przyrządzony przez Pana kucharza !

23.03.2017 Master Cheff Junior

Grupa III Starszaki  ma trochę więcej doświadczeń w posługiwaniu się nożem! Więc smarowali kroili, przygotowując zdrowe kanapeczki !

23.03.2017 Master Cheff Junior

Po degustacji  zdrowych smacznych dań, nadszedł czas na ukoronowanie naszej pracy! Pan Ireneusz wręczył osobiście każdemu z przedszkolaków dyplom i uścisnął dłoń być może kolejnego wielkiego kucharza

!23.03.2017 Master Cheff Junior

Organizator  tych wspaniałych doświadczeń przekazał każdemu dziecku kolorowanki oraz smaczną zdrową przekąskę , a każda z grup otrzymała koszyczek materiałowych warzyw do kącika zabaw !

23.03.2017 Master Cheff Junior

Świetnie się bawiliśmy! Wszelkie wskazówki odnośnie gotowania i przyrządzania potraw głęboko zapadły nam w pamięć! Od dzisiaj każdy z nas świetnie poradzi sobie z przyrządzeniem wykwintnego zdrowego dania!  „Smacznie i zdrowo” to nasze nowe motto!

facebook rss

BezpieczneWakacje