27.09.2018 Warsztaty kulinarne - przetwory domowe gr.I

W czwartek 27września 2018r. w grupie I odbyły się Warsztaty kulinarne pod hasłem „Przetwory domowe”.  Warsztaty poprowadziła  pani Krystyna Godula, babcia Marcysi i Jasia. Za pomocą specjalnej receptury babci Krysi, dzieci  wykonały kompoty z jabłek i gruszek oraz ogórki kiszone.

27.09.2018 Warsztaty kulinarne - przetwory domowe gr.I

Na początku Pani Krysia zademonstrowała dzieciom w jaki sposób przygotowujemy jabłka i gruszki do kompotu: obieranie, wydrążanie środka, krojenie na kawałki,  potem  maluszki samodzielnie układały owoce w słoikach i przygotowały zalewę. Dzieci zapamiętały, że do wykonania kompotów potrzebne są trzy składniki: woda, cukier, owoce. Po wykonaniu kompotów przyszedł czas na  ogórki kiszone. Pani Krysia opowiedziała i pokazała dzieciom przyprawy  potrzebne do wykonania  ogórków: czosnek, chrzan, koper, liście wiśni  oraz  sposób wykonania zalewy, tym razem  nie woda z cukrem tak jak w przypadku kompotów, tylko woda z solą. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wtykały ogórki i przyprawy do słoika oraz mieszały zalewę.

27.09.2018 Warsztaty kulinarne - przetwory domowe gr.I

Na zakończenie zajęć dzieci pięknie podziękowały swojemu gościowi, wręczając dyplom z podziękowaniami. A przygotowane  przetwory  ze smakiem zjemy porą zimową jednak  do tego czasu  ozdabiają nasz kącik przyrody.

facebook rss

BezpieczneWakacje