Planowane działania edukacyjne na listopad

Planowane działania na listopad

Cały listopad

Kontynuacja realizacji  w gr. III   projektu edukacyjnego  pn. ,, Dzieciaki na straży”.

Celem programu jest propagowanie wśród dzieci w wieku przedszkolnym  ogólnej wiedzy na temat bezpieczeństwa i zachowania się w sytuacjach zagrożenia w szczególności podstawowych informacji z zakresu ratownictwa.

W listopadzie realizujemy projekt ,, Czytanie ma moc”. Codzienne poobiednie spotkania z książką, bajką.

Chcemy pokazać dzieciom , że czytanie to wspaniała przygoda.

Zaprosimy do przedszkola  rodziców, dziadków , pracowników bibliotek do czytania dzieciom bajek.

04.11.2022r.

10.11.2022r.

Dzień postaci z bajek. Zapraszamy dzieci do wcielenia się w bohaterów ulubionych bajek.

Konkursy, Quizy , zagadki i zabawy przy muzyce.

Obchody Narodowego Święta  Niepodległości w  przedszkolu . Uroczysty apel. Zorganizujemy kącik patriotyczny w Sali.

O godz. 11.11weźmiemy udział ministerialnym projekcie ,, Szkoła do hymnu” podczas śpiewania Mazurka Dąbrowskiego.

16.11.2022r.

Dzień Tolerancji – pogadanki edukacyjne z dziećmi w grupach.

Cały miesiąc zgodnie z harmonogramem

Zajęcia dodatkowe realizowane w ramach projektu ,, Przedszkolaki Superdzieciaki”

·       Zajęcia integracyjne z rozwijania  kompetencji społecznych.

·       Gimnastyka Korekcyjna

·       Angielskie zabawy

·       Warsztaty doświadczania świata

·       Robotyka i kodowanie

• Warsztaty Koła szachowego w gr. III
  • Gry edukacyjne z użyciem robota Photona oraz ,, Scottie Go”.

Realizacja zagadnień innowacji pedagogicznej w zakresie  odimiennej nauki czytania wg Ireny Majchrzak.

Listopad

,,Przedszkolaki w kuchni” – comiesięczne zabawy w gotowanie i przygotowywanie zdrowych przekąsek, koktajli i potraw.

18.11.2022r.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka – omówienie w grupach  praw dziecka .

25.11.2022r.

Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu.

28.11.2022r.

Zebranie  z  rodzicami godz. 16.00

-Przedstawienie wyników wstępnej obserwacji pedagogicznej dzieci 3/4/5 letnich oraz wyników wstępnej  diagnozy gotowości szkolnej dzieci 6-letnich,    omówienie form i sposobów udzielanej pomocy psychologiczno - pedagogicznej, zajęcia rozwijające zainteresowania i zdolności dzieci w grupach. Planowane  działania na najbliższe  miesiące. Sprawy różne.

30.11.2022r.

,, Andrzejki” – zabawy w grupach. Wróżby andrzejkowe, konkursy, lanie wosku .