Spotkanie z autorką książki pt. ,, O latrni Stilo i inne pomorskie legendy".

Spotkanie z autorką książki pt. ,, O latrni Stilo i inne pomorskie legendy

,, O Latrni Stilo i inne  pomorskie legendy”- spotkanie z autorka książki P. Magdaleną Kubiak.

W dniu dzisiejszym dzieci uczestniczyły w spotkaniu z Panią Magdaleną Kubiak, bibliotekarką , miłośniczką i autorką książek. Pani Magda jest laureatką konkursu literackiego ,, Legendy Błękitnej krainy”. Ostatnio wydana książka jej autorstwa  pt. ,, O latarni Stilo i inne pomorskie legendy” w niezwykle ciekawy sposób opisuje rzeczywiste miejsca, pochodzenie zabytków czy pomników przyrody znajdujących się w naszej okolicy . W książce znajdziemy   między innymi  legendę  o latani Stilo, zamku w Nowęcinie , upiornym zegarze ze Zdrzewna czy też o sześciu wickowych dębach i wiele innych.  W swojej książce autorka tłumaczy skąd biorą się sztormy na Bałtyku, jak powstało jezioro Łebsko. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści Pani Magdy.

Spotkanie z autorką książki pt. ,, O latrni Stilo i inne pomorskie legendy

Zakupiliśmy książki wyd. BOSZ do każdej  grupy wraz z dedykacją od autorki.

Spotkanie z autorką książki pt. ,, O latrni Stilo i inne pomorskie legendy

Na koniec wspólne zdjęcie uwieczniło nasze spotkanie.

Spotkanie z autorką książki pt. ,, O latrni Stilo i inne pomorskie legendy

Bardzo dziękujemy Pani Magdalenie Kubiak za spotkanie. Nie możemy się już doczekać kolejnego spotkania.

Dyrektor przedszkola

Bernadeta Wiśniewska