RODZINNY KONKURS FOTOGRAFICZNY ,, EMOCJE W OBIEKTYWIE".

RODZINNY KONKURS FOTOGRAFICZNY ,, EMOCJE W OBIEKTYWIE

SERDECZNIE ZAPRASZAMY RODZICÓW I DZIECI  DO UDZIAŁU

W  RODZINNYM  KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM

„EMOCJE W OBIEKTYWIE”

REGULAMIN  KONKURSU

Organizator  konkursu:  Przedszkole Gminne w Charbrowie.

Adresaci konkursu: Dzieci i  rodzice z Przedszkola Gminnego w Charbrowie.

Cele konkursu:

-prezentacja dziecięcych emocji ujętych w fotografii;

-odkrywanie stanów emocjonalnych dziecka oraz wyjątkowości wieku przedszkolnego;

-rozwijanie wrażliwości estetycznej, kreatywności oraz pasji i umiejętności fotograficznych dzieci i rodziców;

-zachęcanie dzieci i rodziców do wspólnego spędzania czasu;

Zasady konkursu:

1. Przedmiotem konkursu jest wykonanie fotografii prezentującej emocje, przeżycia lub nastroje dziecka oraz sytuacje z nimi związane.
  2. Zadaniem uczestników konkursu jest samodzielne zarejestrowanie techniką fotograficzną wyrazu twarzy, miny, gestów, pozy dziecka wyrażającej emocje.
  3. Technika: Fotografia
  4. Format zdjęć: nie mniejszy jak 15X20 cm
  5. Zdjęcia należy dostarczyć do wychowawców grup w terminie do dnia 10.05.2023r.
  6. Na odwrocie zdjęcia należy umieścić  metryczkę zawierającą: imię i nazwisko autora, wiek, grupę  oraz   tytuł pracy.
  7. Każdy uczestnik konkursu może zgłosić do konkursu jedną fotografię.
  8. Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją jego regulaminu.
  9. Fotografie biorące udział w konkursie przechodzą na własność organizatora.

10.Uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na przetwarzanie ich danych osobowych w celu przeprowadzenia konkursu a także na publikację zdjęć na stronie  internetowej przedszkola oraz profilu społecznościom facebook.

1. Fotografie będą oceniane przez Jury powołane przez organizatora konkursu. 12. Kryteria oceny zdjęć konkursowych:

-praca zgodna z tematem konkursu,

-walory artystyczne i estetyka fotografii,

-nowatorski pomysł ujęcia tematu,

-ogólny wyraz artystyczny.

1. Jury wyłoni 3 pierwsze miejsca oraz wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy i upominki.
  2. Uroczyste podsumowanie, wręczenie nagród i dyplomów nastąpi dnia 20.05.2023r. w Przedszkolu Gminnym w Charbrowie, podczas Festynu   Rodzinnego.