Czytanie na moc. Bajka na trawie.

Dnia 03.10. 2023r. w naszym przedszkolu we wszystkich grupach wiekowych odbyły się zajęcia edukacyjne pt. ,, Bajka na trawie”.

Dzieci wraz ze swoimi paniami  i z wybraną książką  udały się do ogrodu przedszkolnego. Pogoda  dopisała. Było słonecznie i ciepło. Na kocykach,  w wygodnych pozycjach dzieci słuchały książek czytanych przez nauczycieli. Po wysłuchaniu, odpowiadały na pytania dotyczące treści .

Głośne czytanie dzieciom stymuluje rozwój mowy, wzbogacając zarówno czynny jak i bierny zakres słów. Książki skłaniają do samodzielnego myślenia, wyciągania wniosków, analizowania.

Drodzy rodzice – codziennie  czytajcie swoim dzieciom.

Wiek przedszkolny to  doskonały czas na to, by rozbudzać w dzieciach potrzebę obcowania z książką.

Dziecko, któremu codziennie czytamy czuje się ważne i kochane.

W dobie telewizorów, smartfonów, konsol, gier komputerowych wspólne czytanie jest alternatywą na spędzanie czasu wolnego.

Chroni także dziecko od uzależnienia od tych form rozrywki.

CZYTANIE  NAPRAWDĘ  MA MOC

Dyrektor przedszkola Bernadeta Wiśniewska