Warsztaty edukacyjne - Pierwsza Pomoc

Warsztaty edukacyjne – PIERWSZA POMOC BEZ TAJEMNIC.

Dnia 18 paźdzIernika o godz. 9.00 w gr. III odbędą się warsztaty  z udzielania pierwszej pomocy.
OSP Wicko realizuje projekt pn. "30 na 2 - pierwsza pomoc bez tajemnic" dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Ochotnicy Naszej Gminy” – edycja II.
Głównym celem realizacji projektu jest niwelowanie strachu przed niesieniem pomocy. Uczestnicy pokazów organizowanych przez jednostkę nabędą wiedzę jak zachowywać się w razie zagrożenia, wypadku lub niebezpiecznej sytuacji, jakie czynności wykonywać, kogo powiadomić, jak wykonywać prawidłową resuscytację według zasady 30 na 2.
Wiele osób twierdzi, że powodem obawy przed udzieleniem komuś pierwszej pomocy jest lęk przed zrobieniem czegoś źle. To strażacy będą starali się zmienić pod hasłem wiedza= odwadze.
Członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej uczestniczyli w szkoleniu przeprowadzonym przez ratownika medycznego ucząc się zasad udzielania pierwszej pomocy. Teraz oni prezentują swoją wiedzę i umiejętności najmłodszym mieszkańcom Gminy Wicko w Przedszkolach.

Opiekunem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Wicko jest P. Agnieszka Wolańska