Spotkanie z malarką P. Alicją Bugaj

W dniu dzisiejszym, tj. 29 lutego, dzieci z grupy II miały okazję poznać pracę malarza – artysty i narzędzia potrzebne mu do wykonywania obrazów. Przedszkolaki odwiedziła Pani Alicja Bugaj, malarka z zamiłowania i hobby.

Spotkanie z malarką P. Alicją Bugaj

W krótkiej pogadance opowiedziała do czego służą jej różnorodne pędzle, płótna, itd., zaprezentowała jak się nimi posługuje i jakie dzieła za ich pomocą tworzy, a dzieci z zaciekawieniem obejrzały przyniesione przez nią prace. Następnie przeprowadziła warsztaty plastyczne – „Wiosenne drzewa”, podczas których dzieci wg własnego pomysłu, ale z pomocą „fachowca” –

Spotkanie z malarką P. Alicją Bugaj

Pani Alicji wykonały piękne obrazy-dzieła sztuki. Do pracy wykorzystały wiele materiałów jak np. kamienie z plaży,tekturę, które przygotowane zostały m.in. przez naszego Gościa.

Spotkanie z malarką P. Alicją Bugaj   Spotkanie z malarką P. Alicją Bugaj

Spotkanie mijało w ciepłej i radosnej atmosferze i z pewnością dostarczyło dzieciom nowych informacji o technikach i przyborach malarskich oraz dało im inspirację do poszerzania doświadczeń artystycznych, twórczych.

Spotkanie z malarką P. Alicją Bugaj

Serdecznie dziękujemy Pani Alicji za poświęcony przedszkolakom czas, prezenty i podzielenie się swoją wiedzą, twórczością, talentem . Takie spotkanie z pewnością przyczyni się do powstawania coraz piękniejszych prac naszych przedszkolaków. ...