Wielkanocne warsztaty w gr. II - relacja.

Wielkanocne warsztaty w gr. II - relacja.13.03.2024r. Wielkanocne warsztaty kreatywne w grupie II pt. " Palemki Wielkanocne"
W dniu dzisiejszym w gr. II odbyły się warsztaty robienia Palemek Wielkanocnych, poprowadzone przez panią Teresę Obidzińską, która od lat wspiera przedszkolny kiermasz wielkanocny przygotowanymi przez siebie palemkami.

Wielkanocne warsztaty w gr. II - relacja.  Wielkanocne warsztaty w gr. II - relacja.

Pani Tereska zapoznała dzieci z symboliką i tradycją ludową święcenia palemek wielkanocnych. Zaprezentowała przepiękne palemki wykonane własnoręcznie, pierwszą z naturalnych elementów przyrodniczych: suszonych kwiatów, wierzbowych gałązek, bukszpanu, drugą ozdobioną kwiatmi z bibuły, krepiny i kolorowymi wstążkami a także pokazała sposób robienia kwiatków z bibuły.

Wielkanocne warsztaty w gr. II - relacja.        Wielkanocne warsztaty w gr. II - relacja.
Następnie przystąpiliśmy do warsztatów. Mając do dyspozycji różnorodność materiałów dzieci z wielkim zaangażowaniem, pod okiem naszego gościa wykonywały kolorowe kwiatki z bibuły a następnie tworzyły kompozycje palm wielkanocnych.

Piękne wielokolorowe i poświęcone palmy będą ozdobą wielu domów.

Wielkanocne warsztaty w gr. II - relacja.
Serdecznie dziękujemy Pani Teresce za miłe spotkanie, poświęcony czas oraz podzielenie się z nami swoją pasją i umiejętnościami .