Zajęcia edukacyjno- przyrodnicze ,, Symptomy Wiosny".

Zajęcia edukacyjno- przyrodnicze ,, Symptomy Wiosny

W dniu dzisiejszym  tj. 04.04.2024r. odbyły się zajęcia edukacyjno-przyrodnicze nt, ,,Symptomy wiosny". ,które poprowadziła P.Michalina Paczkowska pracownik Słowińskiego Parku Narodowego.

Zajęcia edukacyjno- przyrodnicze ,, Symptomy Wiosny  Zajęcia edukacyjno- przyrodnicze ,, Symptomy Wiosny

Dzieci poznały takie ptaki jak bocian, żuraw ich cechy charakterystyczne, sposób odżywiania. Dzieci dowiedziały się także po czym rozpoznać biedronkę siedmiokropka, trzmiela. Dlaczego komar i mucha to pożyteczne owady. Pani Michalina przygotowała dla dzieci prezentację o płazach takich jak , żaba wodna, żaba moczarowa,rzekotka drzewna czy ropucha zielona.

Zajęcia edukacyjno- przyrodnicze ,, Symptomy Wiosny   Zajęcia edukacyjno- przyrodnicze ,, Symptomy Wiosny

Dzieci poznały cykl życia żaby. Poza tym wiosenne kwiaty takie jak żonkile, narcyzy, przebiśniegi i przylaszczki. Z ogromną ciekawością oglądały także ptasie gniazda. To były bardzo ciekawe zajęcia rozbudzające zainteresowania dzieci otaczającą nas przyrodą.Bardzo dziękujemy.