Zajęcia otwarte dla rodziców w gr. II - relacja.

W dniu dzisiejszym  tj. 17 Kwietnia  2024r. w grupie II odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców      ”Szanuj zieleń i zwierzęta”.
Zajęcia otwarte dla rodziców w gr. II - relacja.   Zajęcia otwarte dla rodziców w gr. II - relacja.
Spotkanie rozpoczęliśmy od powitania i zaśpiewania piosenki „Wszyscy są witam was”. Następnie z pomocą kartoników z imionami, dzieliliśmy imiona na sylaby. Podczas układania swoich imion dzieci wykazały się znajomością liter i doskonale poradziły sobie z wyodrębnianiem głoski w wygłosie . Podczas zabawy oddechowej „papierek po cukierku” zaśmieciliśmy salę, nieźle się przy tym bawiąc, ale o to chodziło.

Wysłuchaliśmy piosenki Przyjaciele przyrody”, następnie dzieci odpowiadały na pytania nauczyciela i analizowały treść wysłuchanego utworu. Wprowadzeniem do zagadnienia dotyczącego segregacji odpadów opowiadanie „Nasza Matka Ziemia” oraz inscenizacja do wiersza L. Szołdry „Sznurek Jurka””. Dzieci aktywnie uczestniczyły w ćwiczeniu w segregację do odpowiednich pojemników. Wiedzą, że plastik i metal wrzucamy do żółtego pojemnika, papier do niebieskiego, a szkło do zielonego. Występuje również brązowy na bio odpady.

Podczas części matematycznej dzieci dokonywały obliczeń, przeliczały elementy ,  posługując  się patyczkami, zakrętkami. Zabawy sensoryczne z gumką wokół nadgarstków która imitowała , plastik zakręcony wokół dzioba ptaka , dała nam wszystkim do myślenia, prezentacja zranionych zwierząt na ilustracjach wzbudziła w nas różne emocje.
Przekonaliśmy się wszyscy, że dbać trzeba nie tylko przyrodę ale również o zwierzęta. Poznaliśmy nowe słowo recykling, układaliśmy puzzle opowiadając w co można przemienić dane odpady, to zadanie było wprowadzeniem do części plastycznej.

Zajęcia otwarte dla rodziców w gr. II - relacja.    Zajęcia otwarte dla rodziców w gr. II - relacja.

Zaprosiłyśmy do wspólnych stolików dzieci wraz z rodzicami. Przy delikatnej muzyce stworzyliśmy eko torby!  Wspólne tworzenie pracy było świetną zabawą ale również doskonałą okazją do zacieśnienia więzi dziecko – rodzic. Ten sam cel przyświecał również kolejnym naszym działaniom. Był to teledysk  –pod hasłem „Szanuj Zieleń i zwierzęta

Głównymi celami naszych zajęć było wzbogacenie wiedzy dzieci o Ziemi, rozwijanie percepcji wzrokowej i słuchowej, kształtowałyśmy świadomość ekologiczną poprzez aktywność muzyczną. Naszym celem było również kształtowanie postawy ekologicznej oraz doskonalenie umiejętności matematycznych u naszych Przedszkolaczków. Miałyśmy również okazję pokazać Państwu, że każdą wolną chwilę w domu można wykorzystać bawiąc się z dzieckiem na  przykład przeliczenie elementów , segregację odpadów, wspólne malowanie , śpiewanie tak by dziecko nie zorientowało się ze to nauka .Dziecko odbiera to jako formę świetnej zabawy z rodzicem, a dorosły doskonale wie, że poprzez taką zabawę dziecko ćwiczy koordynację wzrokowo – słuchowo – ruchową, która jest niezbędna do opanowania nauki czytania i pisania .

Zajęcia otwarte dla rodziców w gr. II - relacja.
Dziękujemy za tak liczne przybycie i wspólne spędzenie czasu. To było miłe spotkanie, na które tak bardzo wszyscy czekali. Jesteśmy bardzo dumne z wszystkich dzieci!
Zapraszamy do oglądania ZDJĘĆ
Pozdrawiamy serdecznie, Sabina Godula i Anna Habyk