Wersja dla niedowidzących - włącz Wersja dla niedowidzących - wyłącz
PRZEDSZKOLE GMINNE W CHARBROWIE

Informacja dla rodziców!

Drodzy Rodzice , Kochane dzieci

Informacja dla rodziców!

 

Witam serdecznie wszystkich po długiej, wakacyjnej przerwie. Z utęsknieniem  wszyscy czekamy na       1 września, by znowu usłyszeć w salach gwar i  śmiech naszych przedszkolaków.

Dnia  01.09. 2020 r. (wtorek) zapraszam do przedszkola.

 Placówka otwarta jest od  godziny 7:00 do 16:00.

Do  przedszkola może wejść tylko jeden opiekun/rodzic.

 

Obowiązują maseczki i dezynfekcja rąk!

Ze względu na stan zagrożenia epidemiologicznego proszę  o krótki czas rozstania się z dzieckiem ( nie zalecane jest długie przebywanie w szatni, salach dydaktycznych.)

 

Drodzy Rodzice bardzo proszę o  wyrozumiałość i przestrzeganie zasad higieny i bezpieczeństwa dla dobra wszystkich osób przebywających w placówce.

Proszę o zapoznanie   się z obowiązującymi w przedszkolu  procedurami:

  1. Procedura przyprowadzania i odbierania dzieci z przedszkola.
  2. Procedura postępowania na wypadek podejrzenia wystąpienia objawów choroby COVID-19
  3. Procedura przeprowadzania dezynfekcji w przedszkolu.

 

  1. Procedura przyprowadzania i odbierania dzieci z przedszkola
  2. Niniejsza procedura powstała na podstawie wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.
  3. Celem procedury jest zminimalizowanie ryzyka wystąpienia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19.
  4. Do przedszkola może uczęszczać dziecko bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.
  5. Do odwołania należy ograniczyć bezpośredni kontakt z osobami trzecimi do niezbędnego minimum.
  6. W przedszkolu zostaje wyznaczona przestrzeń wspólna, do której mają prawo wejść rodzice i opiekunowie przyprowadzający/odbierający dzieci do/ze przedszkola.
  7. Opiekunowie odprowadzający i przyprowadzający dzieci mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej przedszkola, zachowując zasady:
    • jeden opiekun z dzieckiem/dziećmi,
    • dystans od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi musi wynosić min. 1,5 m,
    • dystans od pracowników przedszkola musi wynosić min. 1,5 m,
    • opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
  8. Po każdym kontakcie z osobami trzecimi należy dezynfekować ręce. W przypadku stosowania rękawiczek powinny być często zmieniane. Należy unikać dotykania twarzy i oczu w trakcie noszenia rękawiczek.
  9. Wszystkim wchodzącym do budynku przedszkola należy umożliwić skorzystanie z płynu do dezynfekcji rąk.
  10. Przy wejściu do budynku przedszkola należy zamieścić informację o obowiązku dezynfekowania rąk oraz instrukcję użycia środka dezynfekującego.

 

Procedura postępowania na wypadek podejrzenia wystąpienia objawów choroby COVID-19

  1. Niniejsza procedura powstała na podstawie wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.
  2. Celem procedury jest zminimalizowanie ryzyka wystąpienia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19.
  3. Do pracy w przedszkolu mogą przychodzić jedynie zdrowe osoby, bez jakichkolwiek objawów wskazujących na chorobę zakaźną COVID-19.
  4. Do przedszkola może uczęszczać dziecko bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.
  5. Wychowawcy grup, a w razie ich nieobecności nauczyciele przeprowadzający pierwsze zajęcia z grupą w danym dniu, przeprowadzają badanie temperatury ciała dziecka przy pomocy termometru bezdotykowego. Termometr podlega dezynfekcji po użyciu w danej grupie.
  6. W razie wykrycia u dziecka podwyższonej temperatury ciała, powyżej 36,8ºC, wychowawca kontaktuje się z rodzicami dziecka (opiekunami prawnymi) w celu odebrania dziecka z przedszkola. Do czasu przybycia rodziców dziecko umieszcza się w odrębnym pomieszczeniu.
  7. Jeżeli pracownik przedszkola zauważy u dziecka objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych, w tym w szczególności gorączkę, kaszel, należy umieścić dziecko w odrębnym pomieszczeniu i niezwłocznie powiadomić rodziców (opiekunów prawnych) o konieczności odebrania dziecka z przedszkola.

 

 

  • 2
  1. Pomieszczenie, o którym mowa w § 1 pkt 6 i 7, zapewnia min. 2 m odległości od innych osób. Pomieszczenie jest wyposażone w środki ochrony osobistej oraz płyn dezynfekujący. Dostęp do pomieszczenia mają wyłącznie pracownicy przedszkola oraz izolowane dzieci.
  2. Po każdym użyciu pomieszczenia przez dziecko, u którego podejrzewano wystąpienie objawów choroby COVID-19, pomieszczenie powinno zostać zdezynfekowane przez personel sprzątający przy zastosowaniu wszelkich środków ochrony osobistej.

 

  • 3
  1. W sytuacji odbioru przez rodziców lub opiekunów prawnych odizolowane uprzednio dziecko należy upewnić się, że nie będzie miało kontaktu z innymi dziećmi, pracownikami przedszkola lub osobami trzecimi znajdującymi się na terenie przedszkola.
  2. W sytuacji wystąpienia u dziecka lub pracownika przedszkola objawów COVID-19, personel sprzątający powinien przeprowadzić, przy zachowaniu środków ochrony osobistej, dodatkowe czynności dezynfekujące w budynku przedszkola. Obszar, w którym poruszał się i przebywał pracownik, należy poddać gruntownemu sprzątaniu, zgodnie z funkcjonującymi w placówce procedurami oraz zdezynfekować powierzchnie dotykowe (klamki, poręcze, uchwyty itp.), a także zastosować się do indywidualnych zaleceń wydanych przez inspektorat sanitarny.
  • 4
  1. Pracownicy przedszkola zostają poinstruowani, że w sytuacji wystąpienia niepokojących objawów choroby zakaźnej COVID-19 powinni pozostać w domu i skontaktować się telefonicznie z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, aby uzyskać teleporadę medyczną, a w razie pogarszania się stanu zdrowia zadzwonić pod nr 999 lub 112 i poinformować, że mogą być zakażeni koronawirusem.
  2. W przypadku wystąpienia u pracownika będącego na stanowisku pracy niepokojących objawów infekcji dróg oddechowych powinien on skontaktować się telefonicznie z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, aby uzyskać teleporadę medyczną.
  3. W sytuacji potwierdzonego zakażenia SARS-CoV-2 na terenie przedszkola należy stosować się do zaleceń państwowego powiatowego inspektora sanitarnego.

Z treścią niniejszej procedury zaznajamia się pracowników przedszkola oraz rodziców/opiekunów prawnych dzieci.

 

 

Procedura przeprowadzania dezynfekcji w przedszkolu

  1. Niniejsza procedura powstała na podstawie wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.
  2. Celem procedury jest zminimalizowanie ryzyka wystąpienia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19.
  3. Przy wejściu głównym do przedszkola należy umieścić numery telefonów do właściwej miejscowo powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej, szpitalnego oddziału zakaźnego i służb medycznych.
  4. Przy wejściu do przedszkola znajduje się dozownik z płynem do dezynfekcji rąk, z którego zobowiązana jest skorzystać każda dorosła osoba wchodząca do budynku przedszkola. Zobowiązuje się personel sprzątający do regularnego sprawdzania stanu pojemnika z płynem i uzupełniania go w razie potrzeby. Dozowniki z płynem do dezynfekcji znajdują się również w pomieszczeniach sanitarnohigienicznych.
  5. Należy dopilnować, aby wszystkie osoby trzecie, w tym rodzice dzieci, wchodzące do przedszkola dezynfekowały dłonie lub zakładały rękawiczki ochronne, miały zakryte usta i nos oraz nie przekraczały obowiązujących stref przebywania.
  6. Zobowiązuje się personel sprzątający do regularnego dokonywania prac porządkowych, w tym zwłaszcza czyszczenia ciągów komunikacyjnych, a także dezynfekowania co najmniej dwa razy dziennie powierzchni dotykowych: poręczy, klamek, włączników światła, uchwytów, poręczy krzeseł i powierzchni płaskich, w tym blatów w salach i pomieszczeniach do spożywania i przygotowywania posiłków. Przeprowadzenie prac porządkowych należy odnotować w harmonogramie prac porządkowych na dany dzień zawieszonym na tablicy ogłoszeń.
  7. Osoba odpowiedzialna za podawanie dzieciom posiłków zobowiązana jest do przeprowadzenia uprzedniej dezynfekcji powierzchni, na której spożywany jest posiłek, a także sprzętów służących dzieciom do jego spożycia. Po każdym posiłku blaty, stoły i poręcze krzeseł są dezynfekowane przez personel sprzątający.
  8. Dyrektor lub wyznaczony nauczyciel dokonuje codziennego monitoringu prac porządkowych, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymywania w czystości sal zajęć, pomieszczeń sanitarnohigienicznych, ciągów komunikacyjnych, dezynfekcji powierzchni dotykowych – poręczy, klamek i powierzchni płaskich, w tym blatów w salach i w pomieszczeniach spożywania posiłków, klawiatur komputerowych, włączników itd.
  9. Przeprowadzając dezynfekcję, należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu środka do dezynfekcji. Ważne jest ścisłe przestrzeganie czasu niezbędnego do wywietrzenia dezynfekowanych pomieszczeń i przedmiotów, tak aby dzieci nie były narażone na wdychanie oparów środków służących do dezynfekcji.
  10. W pomieszczeniach sanitarnohigienicznych wywiesza się plakaty z zasadami prawidłowego mycia rąk, a przy dozownikach z płynem do dezynfekcji rąk – instrukcje dezynfekcji.
  11. Nauczyciele co najmniej raz dziennie przypominają dzieciom o konieczności zachowania higieny, w tym o częstym i regularnym myciu rąk – zwłaszcza po skorzystaniu z toalety, przed jedzeniem oraz po powrocie z zajęć na świeżym powietrzu. W tym celu przeprowadzają pokaz mycia rąk. Należy również zwracać dzieciom uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania.
  12. Przedmioty i sprzęty znajdujące się w sali, których nie można skutecznie umyć, uprać lub dezynfekować, należy usunąć lub uniemożliwić do nich dostęp. Przybory do ćwiczeń (piłki, skakanki, obręcze itp.), wykorzystywane podczas zajęć, należy czyścić lub dezynfekować.
  13. Należy wietrzyć salę co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy.

                                                                                                         Dyrektor przedszkola

                                                                                                      Bernadeta Wiśniewska

c) 2007-2024 przedszkolecharbrowo.pl
Ta strona może korzystać z Cookies.
OK, rozumiem