Wersja dla niedowidzących - włącz Wersja dla niedowidzących - wyłącz
PRZEDSZKOLE GMINNE W CHARBROWIE

Planowane działania PAŹDZIERNIK

Planowane działania PAŹDZIERNIK

 

 01.10.2021r 

 

08.10.2021r.

09-24.10.2021r.

 

 

 

 

11.10.2021r.

 

12.10.2021r.  

Dzień Muzyki.

 

 

Światowy dzień Poczty. Poznajemy pracę pracowników poczty.

Udział w Europejskim  Projekcie pn.,, Code Week- Tydzień Kodowania.  

 

 

 

 

Międzynarodowy Dzień Drzewa.    

 

                                                                                                                  

Przedstawienie teatralne pt. ,, Słoń Trąbalski” w wykonaniu  agencji artystyczno – teatralnej  z Krakowa.

14.10.2017r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16.10.2021r.

 

 

 

 

20.10.2021r.

Uroczystość  z  okazji  Dnia  Edukacji Narodowej- dzieci zaprezentują  specjalne  przygotowany na tę  okazję  program artystyczny.

Pasowanie na przedszkolakanajmłodsze dzieci by wkroczyć w świat prawdziwego przedszkolaka, zmierzą się z różnymi zadaniami sportowo –zabawowymi, a wszystko przed starszymi kolegami i koleżankami z gr. II I III

Udział naszych przedszkolaków z gr. II i gr. III w konkursie plastycznym pt. Gdyby w Lęborku mieszkał smok….”. Organizatorem konkursu jest Biblioteka Publiczna w Lęborku. Tematem konkursu jest stworzenie przestrzennej pracy przedstawiającej smoka , dowolną techniką.

 

 

Spotkanie z dietetykiem i trenerem P. Łukszem Mielewczykiem .

Tematem spotkania będzie promowanie zdrowego stylu życia poprzez poszerzenie wiadomości na temat   zdrowego odżywiania ,, Wiem co jem”.  Zachęcanie dzieci do jedzenia warzyw i owoców oraz uprawiania sportów i ruchu na świeżym powietrzu.

Przeprowadzenie warsztatów kulinarnych – samodzielne przygotowanie zdrowego i smacznego śniadania. Ukazanie roli śniadania w codziennej diecie oraz uświadomienie co powinno zawierać śniadanie aby było wartościowe.

Stół szwedzki – dzieci same komponują swoje kanaki, śniadanie.

   

29.10.2021r.

 01.11.2021r.

Zajęcia w grupach związane z dniem Wszystkich Świętych.

Dzień wolny. Przedszkole nieczynne.

   

 

Od października bierzemy  udział w  programie czytelniczym pn.       ,, Czytanie ma moc” w którym realizacja zajęć, projektów badawczych , przepisów kulinarnych piosenek i dyskusji oparta jest na  podstawie czytanych  książek.

 Zajęcia dodatkowe rozwijające zainteresowania i zdolności dzieci to:

     Zajęcia badawczo- odkrywcze " Klub Małego Odkrywcy"-  Są to zajęcia  z zakresu eksperymentowania i odkrywania  mające na celu  pobudzać dziecięcą ciekawość do poznawania praw rządzących przyrodą, otoczeniem, zaciekawienie światem nauki, rozwijaniem umiejętności rozwiązywania problemów i samodzielnego myślenia.  Na zajęciach dzieci będą miały okazję samodzielnie, pod okiem nauczyciela przeprowadzać eksperymenty i obserwacje z różnych dziedzin nauki. Zajęcia  odbywać sie będą 2 razy w miesiącu po 30 min w każdej grupie, prowadzone będą przez wychowawców poszczególnych grup.

Koło szachowe i warcabowe "Szach-Mat"-Zajęcia prowadzone dla dzieci z gr. II                      i gr. III . Celem zajęć jest nauka gry w szachy i warcaby, kształtowanie  umiejętność logicznego myślenia i koncentracji. Ponadto Warto zaznaczyć, że szachy mobilizują dzieci do działania i ponoszenia odpowiedzialności za podjęte decyzje.

Zajęcia matematyczne " Kodowanie na dywanie"- Gdzie się ukrył kod? Jak go znaleźć? Jak go stworzyć? Co on właśnie oznacza? - na takie i inne związane z matematyką, informatyką pytania będziemy starali się odpowiedzieć wspólnie z dziećmi. Będą to zajęcia silnie aktywizujące dzieci do samodzielnego działania. Mają zachęcić dzieci do dostrzegania matematyki i informatyki wokół nas i przyjęcia jej jako zabawy, a nie przymusu. Pojawiają się również małe roboty, które pomogą zrozumieć dzieciom podstawowe pojęcia matematyczne i na pewno uatrakcyjnią naukę poprzez zabawę.               

Zajęcia z interaktywnym  robotem edukacyjnym Photon -  Photon to pierwszy na świecie interaktywny robot, który rozwija się razem z  dzieckiem. Uczy podstaw programowania, pokazuje najnowsze technologie  oraz rozwija logiczne myślenie i kreatywność. Wszystko to w najbardziej   atrakcyjnej formie – poprzez zabawę!       

Poza tym nauczyciele we wszystkich grupach prowadza zajęcia:

- zajęcia muzyczno-ruchowe

- zajęcia plastyczno-konstrukcyjne

- zajęcia teatralne

- zajęcia taneczne

 

 

 

c) 2007-2021 przedszkolecharbrowo.pl
Ta strona może korzystać z Cookies.
OK, rozumiem