Edukacja zdalna 6.04.2021- 9.04.2021

Witamy, Was kochane starszaki po Świątecznej przerwie. Mamy nadzieje, że czas świątecznej laby minął Wam w wesołej i miłej atmosferze. Zaczynamy więc kolejny tydzień pracy i nauki.

Wtorek 6.04.2021

Temat : Teatr

Aby, zapoznać się z dzisiejszym tematem obejrzyjcie kochani filmik, w którym sympatyczny Tygrys oprowadzi Was po wszystkich miejscach w teatrze.

A teraz proszę, policzcie  elementy w każdym zbiorze i zaznaczcie odpowiednia cyfre.

Edukacja zdalna 06.04.2021 - 09.04.2021

Teraz mam dla Was, coś co na pewno Wam się spodoba. Weźcie proszę kredki ,flamastry lub farby i stwórzcie ulubione przedstawienie, które chcieli byście zobaczyć ( może być to fragment waszej ulubionej bajki, lub postać z bajki) Życzę miłej pracy.

Środa 7.04.2021

Temat: Gramy na scenie

Dzisiaj mam dla Was, drogie dzieci taką propozycje.

Chciała bym, żebyście Wy wraz ze swoją rodzinką wymyślili swoje przedstawienie. Zaprojektowali swoje kostiumy, scenografie wybrali scenę na której będziecie grać ( może to być wasz pokój lub salon jeśli mama się zgodzi.:) Możecie wysłać do mnie swój filmik jak wam to wyszło. Wiem, że dacie rade. Trzymam kciuki

Podsyłał Wam filmik. Jest to mała rozgrzewka, abyście się trochę poruszali za nim zrobicie swój teatrzyk????

Pracujemy w karcie pracy na stronie 30.

Czwartek 8.04.2021

Temat: Zabawa w teatr

Dzisiaj pobawimy się w teatr ale naszym zadaniem będzie zaprojektowanie biletów na przedstawienie.

Dzisiaj też pracować będziemy w Kartach Pracy na stronach 32 i 33

Pokaże Wam, jak wyglądają bilety do teatru. Jeden jest do teatru dla dzieci a drugi dla dorosłych.

Edukacja zdalna 06.04.2021 - 09.04.2021

Mam też dla Was piosenkę na złapanie oddechu????

9.04.2021 Piątek

Temat: Idziemy do teatru

Dzisiaj przed nami wizyta w teatrze, ale tym razem na przedstawieniu. Niestety nie możemy się tam wybrać na żywo. Ale możemy obejrzeć w internecie.

Wysyłał Wam przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”.

Na pewno znacie tą bajeczkę. Miłego oglądania kochani.

Wykonajcie też proszę, zadania w karcie pracy na stronach 28 i 29.

Mam dla Was jeszcze wyjątkowe zadanie. Wykonajcie proszę własną kukiełkę. Potrzebne nam będzie:

- drewniana łyżka, którą znajdziecie u mamy w kuchni????

- trochę włóczki

- mazaki, klej, nożyczki

- kawałki materiału

• dodatkowe materiały: druciki kreatywne, guziki, skrawki materiałów- mama pomoże ????

Życzę miłej pracy, kochane przedszkolaki. Do zobaczenia niedługo.