2008-02-21 Konkurs Ekologiczny

Konkurs Ekologiczny

21.02.2008

Kontynuacją tematu „Przedszkolaczek nawet mały segreguje już odpady” był Konkurs Edukacyjny „Olimpiada w Ekolandii”, zorganizowany w naszym przedszkolu dla dzieci z Grupy II i III.

Celem konkursu było kształtowanie postaw proekologicznych oraz rozbudzanie troski o obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi. Całość składała się z konkurencji sprawnościowych, turnieju wiedzy oraz prezentacji wiersza i piosenki o tematyce ekologicznej. W konkursie dzieci musiały wykonać następujące zadania:

- segregowanie odpadów.

- rozpoznawanie odgłosów przyrody,

- quiz ekologiczny.

Między poszczególnymi konkurencjami dzieci zaprezentowały przygotowany wiersz i piosenkę.

Jury w składzie: Anna Krawczyk- nauczycielka Grupy I i Bernadeta Wiśniewska – dyrektor Przedszkola w Charbrowie, obdarowało prezentami indywidualnie każdego uczestnika drużyny zwycięskiej oraz wręczyło pamiątkowe dyplomy wszystkim uczestnikom. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały słodkie niespodzianki.

2008-02-21 Konkurs Ekologiczny 2008-02-21 Konkurs Ekologiczny