Akcja Zbieramy makulaturę – oszczędzamy lasy

Akcja „Zbieramy makulaturę – oszczędzamy lasy”

30.03.2008 r. ogłosiliśmy akcję zbiórki makulatury, o zasięgu lokalnym, pod hasłem „Zbieramy makulaturę - oszczędzamy lasy”, w formie konkursu dla wszystkich grup dzieci z naszego przedszkola. Każda grupa zbierała makulaturę w swojej sali, do specjalnie przygotowanych kartonów, następnie ważyliśmy ją i uzbierane kg notowaliśmy. Do akcji, która trwała do końca maja, włączyły się całe rodziny naszych podopiecznych. Zostaliśmy, przysłowiowo „zasypani” kartonami, gazetami, książkami. Dzieci chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zbiórce makulatury. Z pewnością motywujący wpływ na działania dzieci miały nagrody. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się na Festynie Rodzinnym w maju. Dzieci otrzymały upominki: kolorowanki i słodycze. Uzbieraliśmy prawie 1000 kg i wspólnie z dziećmi przeliczyliśmy, że pozwoliło nam to uratować 20 drzew.

W konkursie zwyciężyli:

1. miejsce Grupa „Maluszków” – 378 kg
  2. miejsce Grupa „Starszaków” – 312 kg
  3. miejsce Grupa „Średniaków” – 308 kg
Za zarobione pieniądze ze sprzedaży makulatury zakupiliśmy krzak bzu szlachetnego, który został posadzony w ogrodzie przedszkolnym.

Akcja Zbieramy makulaturę – oszczędzamy lasy

Wręczenie dyplomów i nagród za udział w akcji „Zbieramy makulaturę – oszczędzamy lasy”

Akcja Zbieramy makulaturę – oszczędzamy lasy
Na krzaczku umieściliśmy pamiątkową tabliczkę.
Sadzimy krzew bzu.

Akcja Zbieramy makulaturę – oszczędzamy lasy
Dzieci dbają o nowy krzaczek. (Ala Rzepka, Dawid Cichoń)