04.04.2017 Spotkanie autorskie z Elżbietą Bednarczyk

04.04.2017 naszą Gminę odwiedziła Pani Elżbieta Bednarczyk. Spotkanie odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wicku.
Autorka książek przyjechała do nas z Częstochowy, ale od ponad 20 lat na stałe mieszka w Australii. Znana jest głównie z utworów dla dzieci takich jak: „Kłótnie w tornistrze”; „Zimowa przygoda królika”; „Figlarne myszki” czy “Chciwy niedźwiadek”. W swoim dorobku posiada także prozę dla dorosłych: ,,Odrodzenie duszy; czy ,,Dar życia”
Pisarka rozpoczęła od przeczytania fragmentu jednej ze swoich książek pt. „Kłótnia w tornistrze”. Dzieci bardzo uważnie słuchały szkolnych perypetii bohaterów zamieszkujących w tornistrze. W trakcie spotkania dzieci chętnie zadawały pytania pisarce na które otrzymywały bardzo ciekawe często nawet zaskakujące odpowiedzi.

04.04.2017 Spotkanie autorskie z Elżbietą Bednarczyk

Pani Elżbieta zachęcała dzieci do częstego sięgania po książki, dzięki którym ciągle rozwijają swoją wyobraźnię, uczą się logicznego myślenia i poszerzają swoją wiedzę o świecie.
Ciekawym punktem spotkania było zaprezentowanie pokazu multimedialnego przedstawiającego Australię i jej mieszkańców oraz bardzo ciekawą faunę i florę tego państwa.

04.04.2017 Spotkanie autorskie z Elżbietą Bednarczyk

Opowiedziała nam jak wygląda szkoła i nauka, jak mieszkańcy spędzają najczęściej swój wolny czas. Zachęcała wszystkich do podróżowania a w szczególności odwiedzenia krainy kangurów gdyż jak zapewniała nas jest to kraina marzeń, a ludzie tam żyjący mają bardzo optymistyczne podejście do życia i są bardzo szczęśliwi. Na koniec spotkania każdy przedszkolak mógł osobiście poprosić o autograf Panią Elżbietę w książeczce jej autorstwa.