Wersja dla niedowidzących - włącz Wersja dla niedowidzących - wyłącz
PRZEDSZKOLE GMINNE W CHARBROWIE

12.12.2019 Spotkanie wigilijne

 12.12.2019 Spotkanie wigilijne


„Wśród najsmutniejszych bajek świata, tych które wszyscy dobrze znamy, jest baśń, przy której można płakać, ta o „Dziewczynce z zapałkami”. Tę piękną historię 12 grudnia w Sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wicku przedstawili mali aktorzy z Przedszkola Gminnego w Charbrowie .

 

12.12.2019 Spotkanie wigilijne

 

Ta wzruszająca baśń skłoniła nas by wraz z dziećmi poddać się refleksji mijających świąt, uwrażliwić na losy drugiego człowieka, zapoznać dzieci z prozą i poezją o tematyce zimowej.

 

12.12.2019 Spotkanie wigilijne


Akcja przedstawianej przez dzieci baśni Andersena rozgrywała się na ulicy w wigilijny wieczór. Rozpoczynała ją scena chodzącej po ulicy dziewczynki, która próbuje sprzedać zapałki. Na swojej drodze spotykala przechodniów, którzy omijali ją zbywając słowami „nie dziecko nie potrzebuje zapałek”, „ odejdź z drogi”, „święta to czas dla porządnej rodziny”. Chociaż wielu ludzi ją mijało nikt się nią nie zainteresował, ani jej nie pomógł. Było coraz bardziej późno, w drodze towarzyszył jej chór z niebios pocieszjąc ja piosenkami „Kolor serca” „Bóg się rodzi”, dziewczyna przyglądała się przez okno rodzinie cieszącej się wigilijną kolacją przy stole, śpiewająca kolędy przy choince , ,wokół niej tańczyli przechodnie spieszący się do domu z prezentami, pojawiły się też gwiazdki z nieba modlące się za dusze dziewczynki, tańczone iskierki z pieca rozpalające ogień w sercu dziecka, było ciemno i zimno, a dziewczynka wciąż siedziała na dworze.

 

12.12.2019 Spotkanie wigilijne

 

 

12.12.2019 Spotkanie wigilijne

 

12.12.2019 Spotkanie wigilijne

 

Ponieważ była bardzo zmarznięta próbowała się ogrzać zapalając zapałki. Najpierw jedną, drugą, trzecią… W blasku zapalonych zapałek widziała „inny lepszy świat”. Pożegnała się ze światem kiedy na scenie pojawiła się babcia dziewczynki i zabrała ją ze sobą wraz z aniołami .

 

12.12.2019 Spotkanie wigilijne

 

Finałową piosenkę zadedykowaliśmy najliższym naszemu sercu śpiewając „Chcę z tobą z pędzić święta „ Występ dzieci został nagrodzony gromkimi brawami.
Przedstawienie obejrzeli rodzice, pracownicy naszej placówki oraz nasi przyjaciele.

 

szukaj na stronie

Odwiedzin:
Wszystkich: 2 968 125
Wczoraj: 667
Dzisiaj: 349
Online: 6
c) 2007-2020 przedszkolecharbrowo.pl
Ta strona może korzystać z Cookies.
OK, rozumiem