23.11.2010 Warsztaty logopedyczne dla rodziców i dzieci

Warsztaty logopedyczne dla rodziców i dzieci

23.11.2010 rok

Z myślą o dzieciach i rodzicach zorganizowałyśmy 23 listopada 2010 r. warsztaty logopedyczne. Warsztaty poprowadziły panie z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Lęborku. W spotkaniu uczestniczyli rodzice dzieci pięcioletnich wraz ze swoimi pociechami.

Zaburzenia mowy przejawiają się na wiele sposobów i występują w różnym stopniu. Mogą dotyczyć np. tylko artykulacji niektórych głosek - seplenienie, reranie, lub wszystkich głosek i wtedy mowa jest niezrozumiała. Mogą też polegać na całkowitej niemożności mówienia - afazja, alalia, anartria, głuchoniemota.

Warsztaty miały na celu zachęcić rodziców do wspomagania mowy swoich dzieci.

23.11.2010 Warsztaty logopedyczne dla rodziców i dzieci

Poprowadzono zabawy kształtujące prawidłowy tor oddechowy, pogłębiające oddech, usprawniające mięśnie języka, warg i gardła, przedstawione w taki sposób, by były interesujące dla dzieci i dostarczały im rozrywki i satysfakcji. Ćwiczenia zostały tak zademonstrowane, aby mogli z nich korzystać także rodzice. Do każdej zabawy został dołączony krótki komentarz pani logopedy, w którym wskazano cel zabawy. Niektóre zadania wzbogacono o pomoce (piórka, miśki pluszowe, papierowe paski).

23.11.2010 Warsztaty logopedyczne dla rodziców i dzieci

Całość warsztatów przebiegała w miłej i radosnej atmosferze dla uczestników. Cieszymy się, że tak duża liczba rodziców zechciała wziąć udział w warsztatach.

23.11.2010 Warsztaty logopedyczne dla rodziców i dzieci

Polecamy artykuł "Rozwój mowy u dzieci przedszkolnych"

zamieszczony na naszej stronie internetowej w zakładce Dla rodziców / Dobre rady