Dzień Babci i Dziadka w GOKiS w Wicku

22.01.2013r.

22.01.2013r. Dzień Babci i Dziadka W GOKiS w Wicku

Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości.

Dnia 22.01.2013 r. w GOKiS w Wicku, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt.

22.01.2013r. Dzień Babci i Dziadka W GOKiS w Wicku

Zasiedli do pięknie udekorowanych stołów, gdzie czekały na nich pachnące torebeczki zapachowe, przygotowane wcześniej przez dzieci. Dziadkowie mogli aromatyzować się zapachem mięty, kawy, i kwiatowych mydełek, które znajdowały się wewnątrz torebeczki. A wszystko z dedykacją: „Dla kochanych Dziadków pachnący prezencik od wnuków”.

22.01.2013r. Dzień Babci i Dziadka W GOKiS w Wicku  22.01.2013r. Dzień Babci i Dziadka W GOKiS w Wicku

Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Bernadeta Wiśniewska , która serdecznie przywitała przybyłych gości.

22.01.2013r. Dzień Babci i Dziadka W GOKiS w Wicku

Najważniejszą częścią uroczystości były występy naszych przedszkolaków.

Tym razem repertuar piosenek i wierszy był bardzo bogaty .

Jako pierwsze zaprezentowały się Maluszki, które zaskoczyły wszystkich gości swą odwagą i naturalnością. Były wiersze i piosenki dla Babci i Dziadka a także popisowy występ zespołu młodych artystów, którzy z wielkim przejęciem grali na instrumentach perkusyjnych do utworu „Zima, zima, zima”.

Następnie na scenę wkroczyły nieco starsze dzieci 4,5letnie, z równie ciekawym repertuarem piosenek, tańców i wierszy. Nie zabrakło też inscenizacji do piosenki „Babcia w kapciach” oraz tańca „Grozik”.

Wzruszenie dostojnych gości było ogromne, a ukradkiem ocierane  łzy świadczyły o miłości i  zadowoleniu z ukochanych wnuków.

Na zakończenie wystąpiły dzieci z grupy najstarszej prezentując „Jasełka” w pięknej oprawie muzycznej i  z wielkim zaangażowaniem.

Trwające owacje przerwało głośno zaśpiewane 100 lat przez wnuków i wnuczęta.

22.01.2013r. Dzień Babci i Dziadka W GOKiS w Wicku

I nareszcie ten czas, kiedy babcia z dziadkiem mogli nacieszyć się swoimi pociechami. Dzieci z dumą pomaszerowały do gości składając najserdeczniejsze życzenia i wręczając już wcześniej umieszczone na stołach pachnące prezenciki.

Kawa, herbata oraz pyszne ciasto pieczone przez zaangażowanych rodziców smakowało dzieciom i dziadkom. Było sympatycznie, miło a w powietrzu unosił się smak radości i zadowolenia, który widoczny był na twarzach zgromadzonych gości.

Spotkanie zakończyło się zabawą z babcią przy piosence „Babciu droga babciu powiedz mi, czy potrafisz zrobić to co my…”, oraz wszyscy wybraliśmy się w podróż z Rysiem Rynkowskim przy jego piosence „Jedzie pociąg z daleka”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i pracownikom GOKiS za pomoc przy zorganizowaniu tego spotkania.

Zapraszamy do galerii zdjęć.