07.03.2013r. Maluszki w salonie fryzjerskim w Wicku

Maluszki w salonie fryzjerskim w Wicku

07.03.2013r.

W bieżącym tygodniu Maluszki poznawały kobiece zawody, dlatego też wybrały się z wizytą do salonu fryzjerskiego pani Moniki Piwka w Wicku.

07.03.2013r. Maluszki w salonie fryzjerskim w Wicku
Każdy z ciekawością i chęcią chciał dowiedzieć się, na czym polega praca fryzjerki. Dzieci obserwowały i zadawały mnóstwo pytań. Każdy na własne oczy mógł zobaczyć, że praca fryzjera wymaga siły i cierpliwości.

Jedno z większych wrażeń na Maluszkach wywarł fotel - samochodzik, który był szczególnie oblegany przez męską część grupy.

07.03.2013r. Maluszki w salonie fryzjerskim w Wicku

Dziewczynki natomiast z zaciekawieniem przyglądały się akcesoriom, niezbędnym w tej pracy ( wałki, grzebienie, spinki, gumeczki).

07.03.2013r. Maluszki w salonie fryzjerskim w Wicku 07.03.2013r. Maluszki w salonie fryzjerskim w Wicku

Pani Monika wraz z jej asystentką zaproponowały dzieciom, profesjonalną opiekę. Chętnych nie brakowało.

Maciej oraz Jaś prezentują się w nowoczesnej fryzurze typu -  irokez. Uśmiech na ich twarzach mówi  „w końcu wyglądam jak Starszak!...”

Chętne dziewczynki również skorzystały z :

Michalinka podczas czesania dobieranego warkocza

07.03.2013r. Maluszki w salonie fryzjerskim w Wicku

Natalka podczas koloryzacji warkoczy ( efekt jednodniowy)

07.03.2013r. Maluszki w salonie fryzjerskim w Wicku

Wycieczka okazała się kolejnym udanym pomysłem.
Na zakończenie dzieci zostały poczęstowane pysznymi cukierkami.

07.03.2013r. Maluszki w salonie fryzjerskim w Wicku

My także nie byliśmy dłużni, w podzięce przygotowaliśmy śliczną laurkę, dziękując Pani Monice, która poświęciła swój czas by nas uczesać i pokazać nam swoją pracę.

07.03.2013r. Maluszki w salonie fryzjerskim w Wicku

Po powrocie do przedszkola, w sali Maluszków powstał kącik fryzjerski, który cieszył sie dużym zainteresowaniem wśród dzieci.

07.03.2013r. Maluszki w salonie fryzjerskim w Wicku

Serdeczne podziękowania także dla taty Florka, który umożliwił nam przejazd autokarowy do salonu fryzjerskiego.

Bardzo dziękujemy za okazane serce.