12.04.2013r. Miedzyprzedszkolny Turniej Wiedzy Ekologicznej pt.: "Przyjaciel przyrody"

Miedzyprzedszkolny Turniej Wiedzy Ekologicznej pt.:

"Przyjaciel przyrody"

12.04.2013r.

12.04.2013r. Miedzyprzedszkolny Turniej Wiedzy Ekologicznej pt.:

Dnia 12 kwietnia w Przedszkolu w Charbrowie, odbył się Międzyprzedszkolny Turniej Wiedzy Ekologicznej pt."Przyjaciel przyrody". Bowiem w tym roku szkolnym, pracujemy opieracąc się o  plan roczny, który zatytuowany jest: "Ten piękny tajemniczy świat - edukacja ekologiczna w przedszkolu".

Nasze zaproszenie przyjęły przedszkolaki z przedszkola w Wicku i tego dnia zagościły u nas w placówce.

Celem konkursu było:

- Uwrażliwienie dzieci na problemy zanieczyszczeń  środowiska;

-  Zaznajomienie z podstawowymi zasadami ochrony przyrody ;

- Prezentacja na forum posiadanych wiadomości i umiejętności z

zakresu przyrody

- Rozbudzenie potrzeby kontaktu z przyrodą

- Kształtowanie opiekuńczego stosunku do siebie, roślin i zwierząt.

Na poczatek panie prowadzące turniej : Pani Sabina i Hania przywitały wszystkich gości , oznakowały za pomocą kwiatów w dwóch kolorach drużyny, oraz przedstawiły komisję w składzie:

- pani leśniczyna  Edyta Gryckiewicz;

- dyrektor Przedszola Gminnego w Charbrowie pani Bernadeta Wiśniewska

12.04.2013r. Miedzyprzedszkolny Turniej Wiedzy Ekologicznej pt.: 12.04.2013r. Miedzyprzedszkolny Turniej Wiedzy Ekologicznej pt.:

Dzieci z obu drużyn musiały wykazać sie nie lada umiejętnościami. Rozwiązywały krzyżówkę i wyjaśniały hasło - ekologia, rzucały kulą gazetową do kosza, układały puzzle, segregowały śmieci według kolorystyki pojemników, nie zabrakło także zabawy w kręgle, Quizu oraz zadania dotyczacego z jakich elementów wykonane są prezentowane instrumenty ekologiczne.

To nie wszystie atrakcje Kaja, Wiktoria i Julka z grupy Starszaków wyrecytowały także wiersze o tematyce ekologicznej "Dwa wiatry", "Apel do ludzi", "Na leśnej polanie".

12.04.2013r. Miedzyprzedszkolny Turniej Wiedzy Ekologicznej pt.:

Natomiast wszystkie przedszkolaki zaśpiewały piosenkę "Zielona wyspa".

Zarówno przedszkolaki z Wicka jak i z Charbrowa świetnie sobie radziły, po dobrze wykonanym zadaniu każda drużyna przyznawała sobie punkt.

Po długich zmaganiach i przeliczeniu punktów drużyna dzieci z Charbrowa wygrała, ale tylko przewagą jednego punktu. Więc obie drużyny zasłużyły na słodki poczestunek, dyplomy oraz nagrody. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia w szkole.