04.11.2014 Wizyta w Ośrodku Zdrowia w Wicku

Wizyta w Ośrodku Zdrowia w Wicku

4 listopada 2014 rok

Piękna pogoda, liście na chodniku i my przedszkolaki w szybkim marszu do Wicka. Ale czemu do Wicka i dlaczego na pieszo...??? Grupa II i III postanowiły w myśl zasady "w zdrowym ciele zdrowy duch" udać się na pieszą wycieczkę do Ośrodka Zdrowia w Wicku. Ich celem było zapoznanie się z pracą lekarza pediatry oraz stomatologa. Wszystko się udało. Pani Buśko w miłej atmosferze pokazała dzieciom swój gabinet – zważyła, zmierzyła… pokazała nawet wagę dla noworodków. Opowiedziała jak należy dbać o zdrowie, by być jak najrzadszym pacjentem w ośrodku zdrowia. Zachęcała dzieci do zdrowego trybu życia ale też zapewniła o swojej pomocnej dłoni, którą wyciągnie zawsze do każdego potrzebującego chorego.

Gdy grupa II miło spędzała czas w gabinecie lekarskim, grupa III zapoznawała się w wyposażeniem gabinetu stomatologa. Choć oczy dzieci trochę wystraszone, a miny nie tęgie, to atmosfera za drzwiami gabinetu pana Grzegorza była naprawdę miła.

Chłopcy jako mali reporterzy zadawali nurtujące ich małe głowy pytania, a pan Smużyński wyczerpująco na nie odpowiadał. Wszystko nagraliśmy, na wszystko mamy dowód.

Pan stomatolog, tak jaki pani pediatra, ukazał dzieciom jak należy dbać o swoje zdrowie, szczególnie o zęby. Czego trzeba unikać, a co robić, by przychodzić na fotel dentysty tylko na przegląd uzębienia. Dzieci wyszły z gabinetów zadowolone i z główkami pełnymi wiadomości. Niektórzy nawet zatrzymali się na dłuższą chwilę w poczekalni niczym prawdziwi pacjenci. Tak jak przyszliśmy, tak też wróciliśmy do przedszkola. Szybkim marszem, bo już pachniała pyszna, a przede wszystkim zdrowa zupka nalana na talerze w naszym przedszkolu.

AR

Zapraszamy do galerii zdjęć → Wizyta w Ośrodku Zdrowia